Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha lenne lehetőséged bevállaln...

Ha lenne lehetőséged bevállalnál egy külföldi egyetemet?

Figyelt kérdés
2015. júl. 22. 16:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Igen! Bár az elején kissé félnék, de semmiképpen sem hagynám ki!!! A munkámhoz később sokat számít majd!
2015. júl. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Bizony bevállalnék!
2015. júl. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Az elsőnek igaza van...baromi jó lehetőség nyelvtanulásra és a cv-ben is jól mutat. Másrészt,mivel saját pénzből nem tudom fizetni,így csak akkor vállalnám be,ha megélhetéshez szükséges ösztöndíjat is kapok. Európán belül biztos kapkodnék az alkalomért,de Amerika nekem már túl messze van,azon már alaposan elgondolkoznék.
2015. júl. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 mi a fene ***** válasza:
bizony ám !
2015. júl. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Egyértelműen igen
2015. júl. 27. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Mindenképpen! Már voltam egy fél évet, és akár egy egész szakot is elvégeznék külföldön, ha lenne hozzá anyagi forrásom, vagy ösztöndíjam. A legnagyobb hozadéka a nyelvtanulás, meg az, hogy meglátod hogy nem csak úgy lehet élni, ahogy itt élnek...egy a tiedtől különböző kultúra megismerése és elfogadása manapság az egyik legnagyobb kincs!
2015. júl. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Pisti1456 válasza:

Nem, nem és nem. Nem egyszerüen azért mert egy gyönyörű idealista választ sugalmaz már maga a kérdés: Kinek ne lenne kedve ingyen, nyelvtudás nélkül önként és dalolva külföldi egyetemen tanulni és nevetve zsebre tenni az ajándék pénzt érte? De utána jön a visszatérés a magyar valóságba, akár mit is tanultál és felvetődik a kérdés mit tudsz belóle hasznositani a nagy magyar valóságban a munkahelyeden? Hogy is mondta cimeres költőnk 1836-ban:

 

„A nagy világon e kívűl

Nincsen számodra hely;

Áldjon vagy verjen sors keze:

Itt élned, halnod kell.“


Az egyik fiam is tele volt idealizmussal. Elment a Massachusetts Institute of Technology-ra Bostonban/USA. A doktorálási ünnepség után megkérdeztem tőle: No és most, hogyan tovább? Magyarország? Erre elnevettemagát: „Vadakat terelő juhásznak?” Komolyan?

S.

2015. júl. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ez az utolsó válasz nagyon jó! :D
2015. júl. 29. 16:02
 9/14 Pisti1456 válasza:
Örülök hogy tetszett....
2015. júl. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Persze.
2015. júl. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!