Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Felvehetnek úgy külföldi...

Felvehetnek úgy külföldi (írországi) egyetemre, hogy csak alapfokon beszélek angolul?

Figyelt kérdés

Esetleg ilyen esetben van valami felzárkóztató? Vagy minden képen kell a nyelvtudás. Az egyetemen ahol most nálunk Mo.-n tanulok, volt pár külföldi diák, akik nem tudtak sem angolul, sem magyarul.

Meg a kint élő külföldi diákok esetleg pályázhatnak valami támogatásra?


Előre is köszönöm a válaszokat, ha valaki tud valamit ne legyen rest megírni! :D


22 L


2015. júl. 22. 19:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a nyelvtudás hiánya ne állja kedvedet, ha van lehetőséged rá. És ha már van célod a tanulást illetően, akkor még egyetem előtt is simán meg tudsz tanulni középfokon, kivéve, ha most szeptemberben kezdenél, ahhoz már késő lenne. 1-2 év alatt középszintre el lehet jutni, attól is függ, hogy más idegennyelven beszélsz-e.
2015. júl. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha valamiféle nyelvtudás kell. De azt elmondom neked, hogy az első 1-2 félévben még sokszor azok is vért izzadnak akiknek felsőfokú vagy erős középfokú nyelvtudásuk van.
2015. júl. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Úgy néz ki, hogy jövő tanév elején költöznék ki a nővéremhez. Szóval ez az idő a rá következő szeptemberig már ugrott, addig tudok nyelvet tanulni meg dolgozni, aminek az árát félre tudom tenni a felmerülő költségekre. Kérdés, hogy ennyi idő alatt fel tudom-e hozni magam ilyen szintre. Meg itthon már belekezdtem egy egyetemi szakba, először csak halasztanék itt egy évet. Viszont nem késő még ennyi idősen kint újra beiratkozni egy szakra, és "új" életet kezdeni, új lappal indulni? Addigra már a 23-at töltöm.
2015. júl. 22. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!