Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » A nyelvszakos tanulók hova...

A nyelvszakos tanulók hova mehetnek Erasmusra?

Figyelt kérdés
Abba az országba kell menniük, amelyiknek a nyelvét tanulják az egyetemen, vagy bárhová mehetnek ahol létezik az adott szak? Mi van akkor, ha én mondjuk nagyon szeretnék angol nyelvterületre menni, de anglisztikára nem vesznek föl, csak másik nyelvre, és a minorom lesz angol?

2015. júl. 25. 20:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Azokra az egyetemekre mehetsz, amelyek szerződésben vannak az egyetemed adott karával.
2015. júl. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tehát ha teszem azt egy angol egyetem szerződésben van velük, akkor mehetek oda, akkor is ha nem anglisztikára járok hanem más nyelvre?
2015. júl. 25. 20:56
 3/9 anonim ***** válasza:
16%

Elvileg bárhova mehetnél, de ha nem érsz el bizonyos számú pontot a különböző nyelvi teszteknél, nem vesznek fel.

Milyen nyelvet tanulsz még az angolon kívül?

2015. júl. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Angolból felsőfokúm van, más nyelvet ugyan tanultam, de az nem sokat ért. xD Ezért szeretnék anglisztikára menni, mert imádom. De lehet, hogy nem sikerül, ebben az esetben biztonságból más nyelvszakot is megjelölnék, mert azok is érdekelnek. Ezeken a szakokon nem kötelező semmilyen előzetes nyelvtudás az angolon/németen kívül.
2015. júl. 25. 21:03
 5/9 A kérdező kommentje:
Szóval ilyenek érdekelnek, hogy: szlavisztika (lengyel), néderlandisztika, keleti nyelvek és kultúrák (kínai)... Ezeknél sehol sem kell felvételikor ismerni az adott nyelvet. Nem is hiszem, hogy 1 - 2 év alatt eljut odáig az ember, hogy az adott nyelven tudjon tanulni külföldön.
2015. júl. 25. 21:12
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

Hello

Pedig 1-2 év alatt eljutsz olyan szintre, hogy tanulni tudj külföldön. Ami azt illeti minden nyelvi szak első évének végén van egy alapvizsga, amit teljesítened kell, hogy tovább tudj haladni. Ez alapról induló képzéseknél B2 szint körül szokott lenni, tehát egy év alatt el kéne jutni nagyjából középszintű nyelvvizsgáig. Azért többre mész, ha ezeket a nyelveket tanulod, mint az angolt, bármennyire szeretem én is.


Amúgy ott van a kutya elásva, amit az első írt. Így hiába mehetsz akár anglisztikára, ha nincs angol egyetemmel erasmus kapcsolata a tiédnek, akkor nem mehetsz oda.

Amúgy nem szükséges az adott ország nyelvének ismerete, elég angollal is kijutni erasmusszal, hiszen a legtöbb órád amúgy is angolul van.

2015. júl. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%

Ja, és nem csak az egyetem, de az adott tanszék is más-más egyetemekkel van partnerkapcsolatban, tehát amíg mondjuk a lengyellel lehetőséged van kimenni Lengyelországba, Olaszországba és Angliába, akkor a kínaival meg mondjuk 5 tök más helyre mehetsz ki ebből kifolyólag.

Most csak mondtam valamit példának, de szerintem ezen keresztül megérted, hogy hogyan működik a rendszer.

Kiskapu lehet, hogyha nagyon Angliába akarsz menni, de a tanszékeddel nem lehet oda kimenni, hogy felveszel egy olyan minort, ahol partnerkapcsolat van olyan egyetemmel.

2015. júl. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ha más nyelvre megyek, akkor angol lesz a minorom szerintem, szóval az elég jó kiskapunak tűnik, nem? :D

Szóval akkor nincs szabályozva, hogy csak abba az országba mehetek amelyiknek a nyelvét tanulom? Az most mellékes, hogy az egyetemnek van-e kapcsolata, inkább az érdekel, hogy a szabályok megengedik-e.

Amúgy akkor szerinted is jók ezek a szakok? Engem nagyon érdekelnek, meg ez az amiben jobb vagyok mint az átlag, de mindenki azt mondja, hogy büfészak, stb... :(

2015. júl. 25. 21:38
 9/9 anonim ***** válasza:

Az angol

az nehéz

2018. okt. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!