Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Most fogok érettségizni,...

Most fogok érettségizni, külföldön tanulnék tovább. Merre induljak el, kihez forduljak?

Figyelt kérdés
Leginkább az Egyesült Királyság érdekelne, de bármi tökéletes lenne. ( USA sajnos esélytelen). Sajnos a családban senki nem tanult tovább igy tanácstalan vagyok. Tavaly szereztem egy City&Guilds nyelvvizsgát, nem tudom ez mennyire elég, így kezdéshez, mert általában TOEFL a követelmény...
2015. júl. 27. 18:00
 1/2 anonim ***** válasza:

City&Guilds nyelvvizsgával nem mész semmire. Angliába IELTS nyelvvizsga kell, vagy TOEFL. A te nyelvvizsgád nem jó oda.


Itt a lista az egyetemekről:

[link]


Felmész a honlapjukra, elolvasod a feltételeket, és hogy hogyan kell jelentkezni. Ennyi teendőd van.

2015. júl. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Általában IELTS academicot kérnek nyelvvizsganak előfordul h mast is elfogadnak de ez a szabvány úgymond. Minden Brit egyetemre UCAS-on keresztül kell jelentkezni ( mondhatni a magyar Felvi kinti megfelelője) Írj egy csomó egyetemnek e-mailt amik érdekelnek, hogy mit követelnek így ha valamelyikre úgy érzed esélytelen elérned kereshetsz helyette mast. ( 5 öt lehet megjelölni amiből a végén kettőt választhatsz ki es rakhatsz sorba)Különböző rankingok is vannak habár nem kell oket szentírásnak venni mert sokszor hülyeségek jönnek ki rajtuk de ha valamelyik egyetem mindegyiken szerepel nem olyan rossz helyen akkor nagyon nem lőhetsz mellé illetve van egy olyan dolog, hogy Russel Group kb amerikai borostnyaliganak a megfelelője ez tömöríti az elit egyetemeket de nem azt jelenti, hogy ami nincs benne az mind rossz csak talan az is ad egy útmutatót. Jelentkezésnél kell írnod magadról egy motivációs level szeruseget ( personal statement) illetve egy tanárral íratni egy ajánlólevelet. Mindegyikhez lehet találni neten mintákat meg utmutatokat. Ez alapjan döntik el h adnak e ajánlatot amiben leírják h az erettsegin milyen jegy kell illetve a nyelvvizsgan hány pont ha azt eléred fel vagy véve. Röviden ennyi en szeptemberben kezdek kint:)
2015. júl. 28. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!