Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Kötelező érettségizni egy...

Kötelező érettségizni egy természeti tárgyból is?

Figyelt kérdés

A kérdést Magyarországra és külföldi iskolákra is kérdezem!

Kötelező hogy érettségizzünk természeti tárgyból is? (föci vagy biosz) vagy elfogadják ha mondjuk valaki helyette 2 nyelvből vagy valamilyen más tárgyból érettségizik? Csak mert hallottam de ne tudom hogy igaz-e, hogy ha valakinek nincs érettségije természeti tárgyból akkor felesleges jelentkeznie egyetemre/főiskolákra mert nem veszik fel. Hogy is van ez?


2014. ápr. 15. 21:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Magyaroszágon természetesen nem. A többi kb. 200 ország, és annál is több saját oktatási rendszerrel rendelkező közigazgatási egységéről nem tudok most röviden írni.
2014. ápr. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor tisztázzuk:


1. Ha olyan helyre mész, ahol soha a büdös életben nem fogsz még véletlenül se találkozni természettudománnyal (pl. bölcsészet), akkor nem kell belőle érettségizni.


2. Minden további nélkül lehet két nyelvből érettségizni (1-ből kötelező, a szabadon választhatóra pedig lehet nyelvet választani).


3. A kötelező természettudományos érettségi arra vonatkozik, ha valaki nem érettségizik matekból (mivel az egy természettudományos tantárgy); vannak olyan emberek, akiknek van arról papírjuk, hogy diszkalkuliások, nekik nem kötelező matekból érettségizni, helyette választhatnak egy másik természettudományos tárgyat (vagy informatikát), de kötelezően természettudományosnak kell lennie (olyan például nem lehet, hogy matek helyett is idegennyelvet vesz fel, hogy 3 idegennyelvből érettségizzen).


Hogy külföldön hogy megy, arról fogalmam sincs.


Remélem ebből minden érthető.

2014. ápr. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

"A kötelező természettudományos érettségi arra vonatkozik, ha valaki nem érettségizik matekból (mivel az egy természettudományos tantárgy"


Ez így ebben a formában továbbra is nettó hülyeség, külön a mondat első része, a második része, valamint egyben az egész és az egész 3. pontod. Ezt már egy másik kérdésnél is elmondtuk neked, de valamiért jónak látod ragaszkodni ehhez a rögeszmédhez és mindenfelé terjeszteni. Kérlek, válaszolj egy nagyon egyszerű kérdésre, amelyik meg fogja mutatni, hogy mennyire hasraütéssel válaszolgatsz: melyik jogszabály szabályozza Magyarországon, hogy milyen tárgyból kell érettségizni? Írd le a jogszabály pontos megnevezését és linkeld be. Nem fog sikerülni, mert ha tudnád, melyik az, akkor nem irkálnál ilyen baromságokat.


Egyébként az eredeti kérdésre valóban ez a válasz, Magyarországon nem kötelező természettudományos tárgyból érettségizni, a többi országot meg az isten se sorolja fel itt (de van olyan is, ahol nincs is központi országos szabályozás).

2014. ápr. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Még egy kiegészítő válasz az eredeti kérdésre: vannak olyan szakok, ahol előírják, hogy valamilyen természettudományos tárgyból érettségizzél. Orvosira nem fogsz bejutni másképp. De általában véve nem igaz, bölcsészkarra vagy művészeti szakra nem kötelező a természettudományos érettségi. Sőt, most már matematikára sem (régen az volt).
2014. ápr. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
49%

Igen, a múltkori válasznál is leírtam, hogy nem őriztünk együtt libát, hogy így minősítsd a hozzászólásomat, nem mellesleg az álláspontomat is ezzel kapcsolatban. Ennyi erővel te mi a francnak válaszoltál a kérdező kérdésére, ott van a jogszabályzat, olvassa el. És képzeld el, a 3. pont szóról-szóra úgy van, ahogy leírtam, mivel az egyik osztálytársamnak pont ugyanez volt a problémája, és igen, természettudományos tárgyat választhatott csak helyette.


Akkor még azt magyarázd el nekem, hogy akkor a matematika melyik kategóriába tartozik? Az a válasz, hogy "a matek az matek" nem győzött meg, meg különben is, mutasd meg azt a jogszabályt, ahova az van leírva, hogy "a matek az matek", ha már ennyire szeretsz ezekkel vagdalkozni (te nagyon okos).

2014. ápr. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy az osztálytársad csak azért választhatott csakis természettudományos tantárgyat, mert a adott szakhoz az kellett. Egyébként így szól a törvény:


"56. §151 (1) A tanulót, ha egyéni adottsága, fejlettsége szükségessé teszi, a szakértői bizottság véleménye alapján az igazgató mentesíti

a) az érdemjegyekkel és osztályzatokkal történő értékelés és minősítés alól, és ehelyett szöveges értékelés és minősítés alkalmazását írja elő,

b) a gyakorlati képzés kivételével egyes tantárgyakból, tantárgyrészekből az értékelés és a minősítés alól.

(2) Az érettségi vizsgán az (1) bekezdés b) pont szerinti tantárgyak helyett a tanuló - a vizsgaszabályzatban meghatározottak szerint - másik tantárgyat választhat."


Nos, az érettségi vizsgaszabályzatban nincs szó olyanról, hogy a matematika csak természettudományos tárgya volna kiváltható.


[link]

[link]

[link]


Azt tudom egyedül elképzelni, hogy mivel az igazgató jogköre a felmentés, esetleg azzal a kikötéssel tette az osztálytársad esetében, hogy választ helyette egy természettudományos tantárgyat (bár kérdéses, ez mennyire jogszerű).


Arról, hogy a mi a természettudományos tárgy, azért nehéz beszélni ebben az összefüggésben, mert se a köznevelési törvény, se az érettségi szabályzat nem tartalmaz ilyen meghatározást.

2014. ápr. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

11:54:


Akkor még egyszer ideírom:

Kérlek, válaszolj egy nagyon egyszerű kérdésre, amelyik meg fogja mutatni, hogy mennyire hasraütéssel válaszolgatsz: melyik jogszabály szabályozza Magyarországon, hogy milyen tárgyból kell érettségizni? Írd le a jogszabály pontos megnevezését és linkeld be.


Ez a vitaalap, innentől van miről beszélni. Amíg erre nem tudsz válaszolni, addig csak összevissza hablatyolás minden, amit mondasz. Függetlenül attól, hogy őriztél-e libát bárkivel, a hülyeség az hülyeség, te pedig terjeszted ezerrel, és még ragaszkodsz is hozzá.

Legalább azt vennéd észre, ha egyszer egy hozzáértővel akadsz össze.

2014. ápr. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
"jogszabályzat" egyébként nem létezik, ilyen szót csak az tud kitalálni, aki egyáltalán nem ért hozzá.
2014. ápr. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha az az egyetem/fősuli nem kéri az adott tárgyat, akkor nem.

Kötelező: magyar, matek, töri, egy idegen nyelv és legalább egy ötödik tárgy.

Volt ilyen indítvány, hogy kelljen, de hála a jó égnek nem lett semmi belőle. Vinni kell az utolsó két év végi jegyed viszont egy természeti tárgyból, ez lehet biosz,föci,fizika vagy kémia, vagy előkészítő tárgy


Én speciel nem érettségiztem tavaly természettudományból, mégis benn csücsülök egy egyetemen, szóval nem, nem kell.

2014. ápr. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Akkor csak azt magyarázd meg, hogy ha a matek az nem természettudományos tantárgy, akkor az egyetemen miért a természettudományi karra kell beiratkozni, hogy arra a szakra járhassak, miért nincs külön matematika egyetem.


Meg aztán, ha te olyan nagyon tanult lennél, akkor tudnád, hogy hogy illik írni.

2014. ápr. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!