Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Létezik ilyen Phd képzés?

Létezik ilyen Phd képzés?

Figyelt kérdés
Szeretnék jövőre phd képzésre jelentkezni Európán belül és láttam 1-2 olyan ösztöndíjat,ahol a phd első félévében/évében az adott ország nyelvét kell csak tanulni. Jellemzően ázsiai országokban láttam ilyen ösztöndíjat,de Európában nem. Kérdés,hogy van-e ilyen és ha igen,akkor hol keressem? Főleg németet tanulnék így,tehát Németország/Svájc előny.

2015. júl. 29. 13:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Németországban már erasmus félév alatt kérik, hogy tudj németül. Előbb tanulj meg németül, aztán menj ki.
2015. aug. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha lenne rá lehetőségem és időm,akkor tanulnám is,de sajnos egyik sincs. Tanfolyamra és tanárra nincs pénzem, egyedül az egyetemi német kurzust tudnám felvenni,de azzal semmire se megyek,mert olyan lassan haladnak. Ezért lenne jó,ha angol phd képzésre lehetne menni ilyen nyelvtanulási lehetőség mellett.
2015. aug. 8. 11:27
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát akkor menj mi angol képzésre, ha a képzés nyelve az angol, nem kell tudnod az adott ország nyelvén, a német fiatalok átlag úgy is beszélnek angolul. Ott meg majd biztos lesz lehetőséged nyelvet tanulni... Addig ajánlom Makláritól a Lazán németül sorozatot, egyedül is tök érthető, egy alapot össze tudsz szedni vele.

(Vagy mondjuk mester után maradj itthon, dolgozz kicsit és tanulj németet, aztán menj ki...)

2015. aug. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi megint a választ. Alapból ilyenre gondoltam amúgy,hogy angol nyelvű a képzés,de német nyelvet is "megtaníttatják" a tanulókkal. Japánba láttam hasonlót,ahol angol a képzés,de az ösztöndíj első évében csak japán nyelvet tanítanak,hogy jobban beilleszkedj a közösségbe a tanulmányaid során. Na én tök ugyanilyenre gondoltam,csak itt Európában.
2015. aug. 8. 14:59
 5/6 anonim ***** válasza:

Értem, hogy mire gondoltál, de ilyen nem létezik a nagyobb európai országokban. Japánban azért van, mert tök más kultúra, olyan nyelv amit európai emberek között elvétve beszélnek (ált csak akik kétnyelvűek vagy tolmácsok). Németben, franciában elvárják a nyelvtudást már akkor, ha erasmussal mész ki, nekik semmilyen érdekük nem fűződik ahhoz, hogy te az ő költségükön tanulj nyelvet.

Bár kicsit csodálom, hogy ezzel nem vagy tisztában ha most fogsz mesterdiplomát kapni (amúgy ahhoz eleve két nyelvvizsga kell nem?... mid van az angol mellett, miért nem abba az országba mész?)

2015. aug. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem kötelező az msc-hez két nyelvvizsga,csak pár szakon (jellemzően a gazdasági szakokon)
2015. aug. 8. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!