Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldi egyetemet lehet ősz...

Külföldi egyetemet lehet ősz helyett januárban kezdeni? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Két év múlva kezdem az egyetemet, természetesen még nem tudom hol és melyiket, de annyi biztos, hogy külföldön. Több országban is gondolkozom (Spanyol Olasz Anglia).

Tudom, hogy egyetemfüggő is, mégis érdekelne hogy mennyi az esély rá hogy szeptember helyett később tudom kezdeni az egyetemet? Gondolom petíciót kell beadnom vagy valami hasonlót, ha egyáltalán be lehet...

Az a helyzet hogy bizonyos okok miatt legelőbb novemberben tudnám elkezdeni az egyetemet.

Jogot fogok tanulni.

Segítsetek, kérlek.

Köszönöm.



2015. júl. 29. 18:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Angliában úgy tudom van rá esély, hogy eltold egy fél évvel a kezdést, januárra, de ez szerintem szak és egyetemfüggő, úgyhogy mindenképp rá kell kérdezned az egyetemnél.
2015. júl. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom. A Magyar rendszerből kiindulva kb sansztalan, hogy 2. félévtől kezd el az egyetemet.

Inkább úgy mondanám, hogy elkezdheted 2. félévtől is, de lehet hogy egy csomó tárgyat nem tudsz majd felvenni, mert azoknak vannak előkövetelményei az 1. félévből.

Amúgy ha jogot kint végzed, az csak abban az országban lesz hasznos, sehol máshol, remélem ezzel tisztában vagy.

2017. máj. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!