Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldre mennék egyetemre,...

Külföldre mennék egyetemre, tanácsok? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem utánanézni a dolgoknak, és érdekelnének az egyetemek, főképp az UK-ban és Írországban. Arra már rájöttem, hogy 3 tárgy emelten nagyon nem árt. Azt is tudom hogy valami portálon keresztül kell jelentkezést beadni. De egyebeket kell gondolom csinálni, valaki meg tudná mondani hogy hogy megy?

Olvastam olyat is hogy levelet kell írni az egyetemnek, ezek hogy működnek?



2015. júl. 30. 19:48
 1/5 anonim ***** válasza:

1. Nem kell 3 emelt, szak és egyetem válogatja, hogy mi a követelmény

2. Nem portálon keresztül kell jelentkezni

3. Szoktak kérni motivációs levelet, és sokan Skype-on keresztül videóbeszélgetést is kérnek a felvételihez.

2015. júl. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyetemtől függ mit kérnek.

És de, portálon keresztül kell jelentkezni, méghozzá a ucas.com-on keresztül. Amire még szükség lehet az angol nyelvvizsga, azt szoktak még kérni. A levél amire gondolsz, az a personal statement, amiben "eladod magad" az egyetemnek, leírod miért érdekel téged a szak, és a hobbijaidat is valahogy kötheted, ezzel is mutathatod, hogy te arra a szakra "születtél". Ezt is a ucasan keresztül kell elküldeni. Ezen kívül a tanáraidnak jósolt jegyeket kell adniuk, ezek alapján kapsz ajánlatokat az egyetemektől

2015. júl. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Benézted, mert az egyetemnél is lehet jelentkezni.
2015. júl. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet igen, de egyszerűbb, és ha több egyetemre jelentkezik mindenképpen hasznosabb, ha ucasen keresztül teszi azt
2015. júl. 31. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül kell három emelt (kettő indenképpen, de tényleg egyeteme válogatja + azt is, hogy milyen irányban). VISZONT! Arra figyelj, hogy a többi érettségid arányosan jó legyen. Hiszen sok helyen AABBB a belépő ami azt jelenti, hogy két ötös és három négyes érettségi kell. Aztán minél több az A annál biztosabb, hogy bent vagy. :)
2015. aug. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!