Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldre szeretnénk menni 1...

Külföldre szeretnénk menni 1 év múlva, milyen teendőim vannak? Ötletek, tanácsok? Részletezem.

Figyelt kérdés

A férjemmel mennék, akinek van kint ismerőse. Jelenleg 2-3 ország is szóba jöhet.

A férjemmel nincs probléma, viszont én tanérként dolgozom, jövő júniusban szeretném otthagyni az iskolát, és csak a lehető legkésőbb szólni nekik, mert csúnya vége lesz. Illetve a szűk családon kívül szintén nem elmondani senkinek.


Az ismerősünk mind azt mondja, ha kimegyünk, 2 héten belül találunk munkát. Érdemes megvárni? Keresgessünk hamarabb? Milyen papírokat kell elintézni? Érdekelne mások véleménye, nézete is.


Bárminek örülnénk, amiben tudtok tanácsot adni.


2012. márc. 23. 16:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Európa vagy azon kívül?

EU vagy azon kívül?

És országonként is változik...

De alapvetően az angol vagy az ország nyelve amit érdemes tudni és utánanézni a munkavállalási feltételeknek mert szabad munkaerő áramlás van de a helyi munkaügyi szabályokat be kell tartani.

2012. márc. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

azért azt jó lenne eldönteni, hogy hová mentek pontosan, minden országnak más a követelményrendszere, amíg munkát kaptok, az az idő sem egységes

ha megvan a célország, akkor lehet lekezdeni fórumokon utána olvasni

2012. márc. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha itthonról elmentek, akkor itthon érdemes ezt bejelenteni. Gondolok itt az APEH-ra, TB-re, stb...
2012. márc. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom milyen ismerősötök és hol van,de ne vedd készpénznek,hogy 2 héten belül van munkád. Még takarítói se.

Ésmindenholkell a nyelv, (ezzel szelektálnak) tehát olyan országot válassz aminek beszéled a nyelvét.

2012. márc. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Anglia, Németország, Hollandia jött eddig számításban.

Mindhárom országban van ismerős, aki nem rég ment ki, és csak jó dolgokat hallunk, és ők ajánlották, hogy segítenek nekünk. Állítólag ha elsőre nem válogatós az ember, és nem akar mindjárt a hegy csúcsára kerülni, akkor nagyon hamar talál munkát. Ők találtak. De én jobb szeretném ezt több forrásból hallani.



Anyanyelvi szinten beszélünk mindketten angolul. A férjem az angol mellett még anyanyelvi szinten beszéli a franciát, én pedig alapfokon spanyolt és németet.

2012. márc. 23. 18:08
 6/6 A kérdező kommentje:
Minap az orvosnál volt egy nő, aki a papírjait jött kikérni, mert Belgiumba költöznek ki. Innen jutott eszembe, hogy miket kellhet elintézni....
2012. márc. 23. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!