Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Szeretnék külföldre költözni...

Szeretnék külföldre költözni magamban! Tanácsok?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok, felsőfokú nyelvvizsga, szerintem elég jól beszélem az angolt egy Angliai mindennapi élethez.

Kérdésem az, hogy rendszergazda szakmával és néhány weblaptervező, SQL stb. tudással eltudnék helyezkedni informatikai szakmában?

Telitettek-e ott az infós állások?


Azért szeretném elhagyni az országot, mert nem akarok 25 évesen LADA-val járni, kuplerájban élni...

Perpill nem úgy élek, de szüleim nyakán nem akarok maradni!

Sajnos Angliában nemnagyon van ismerősöm, tehát magamnak kell majd felvennem a kapcsolatot a cégekkel.

Néhány ismerősömnek bejött, hogy külföldre költözött.

22 éves barátom már vadonat új autóval mászkál, lakása van és nem azok gondolkozik, hogy hogyan kéne lopni, hanem hogy egy fél évre vállal még több melót. Mindent megtud venni magának.

Eltértem a kérdéstől.

Ha szerencsém van, tudok menni egy gyárba informatikusnak 1-2 évre és azután szeretnék kiköltözni.

Várom a válaszokat, (életkor mindegy) hogy mennyi az esélye annak, hogy informatikus szakmával elhelyezkedek Angliában leginkább? (Hollandiáról is írhattok, ott is hivatalos nyelv az Angol!)


2011. nov. 8. 14:26
 1/3 lacid2 válasza:
Ha komolyak a szándékaid, akkor ne csak magadban menj ki, hanem tedd is meg, aki mer az nyer. Még tök fiatal vagy, a lehetőségek igencsak még előtted állnak.
2011. nov. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Most melepődtem: Hollandiában mióta hivatalos nyelv az angol???

Persze, sokan beszélik, de azért ne keverjük...

2011. nov. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Hollandiában tudtommal a flamand(holland) nyelv a hivatalos. Nemde? Persze, megértik és többségük beszéli is az angolt... Ahogy Magyarországon is sokan vannak, akik megértik és beszélik a nyelvet( mert pl tanulták.) De ettől még nem hivatalos nyelvünk se az angol, se a német, se semelyik másik...


Wikipédia: "Hivatalos nyelv:holland;

regionálisan még:

fríz (Frízföldön)

papiamento (Bonairén)

angol (Sabán és Sint Eustatiusön)

De ezek csak regionálisan.


Egyébként, kérdésre a válasz:


Szerintem próbáld meg. Nyelvet tudod, végzettséged van, mi más kellhet még? Sok szerencse. Gyáva népnek nincs hazája :)

2011. nov. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!