Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Igy megerne kulfoldon vegezni...

Igy megerne kulfoldon vegezni a fogorvosi/gyogyszeresz szakot?

Figyelt kérdés

E ket szak kozott gondolkodom. Gyerekkent eleg hosszu ideig eltem Finnorszagban, igy nagyjabol felsofokon beszelem a nyelvet.


Ha kimennek az allam alanyi jogon tamogatna es kapnek havonta kb 500eurot. Igaz ez mind elmenne a lakhatasra meg az etkezesre. Ez esetben viszont nem kellene szuloi segitseg. Ingyen lenne a kepzes, nincs mit visszafizetni. Szerintem a felveteli is konnyebb szamomra, mint otthon. Leszamitva,hogy a nyelv miatt, meg ha felsofokon is beszelem, valoszinuleg eleg brutalis lenne kesobb. Maga a kepzes sokkal gyakorlatiasabb, tehat ez a resze ott szinten konnyebb lenne. Alberletben lakhatnek egyedul, mint a sajat magam ura.


Ha itthon maradnek, akkor eleg nagy nyomas lenne, hogy ha tortenne valami vissza kellene fizetnem a tandijat. Pl. betegseg,vagy barmi miatt nem tudnam elvegezni. Ott derulne ki, hogy tul sok maga az egyetem. Tudom nem igy kell hozzaallni, de mivel millios szakokrol beszelunk muszaj megfontolni. Koliban laknek es elegge meg kellene igyis fogni a penzt. Tehat ez a resze sokkal kenyelmetlenebb lenne itthon.


Viszont most jon a lenyeg: En az egyetem utan itthon szeretnek elhelyezkedni. Mivel mar eltem kint eveket, tudom, hogy ott egyedul a tisztasag vonz meg kesobb talan az, hogy az embert jol megfizetik. De a kultura az eghajlat, minden, tolem nagyon messze all. Max 1-2 evet maradnek egyetem utan, hogy legyen valami alaptokem. Viszont itt meg bejon az a veszely, hogy addigra mar eleg sok minden fog idekotni, illetve 0 kapcsolatom lesz otthon es itt ragadok.


Egy finn egyetem meg,ha elismertebb is nemzetkozi szinten (ezt nem tudom), itthon szerintem tul sokat nem tudnak roluk, meg se egy Anglia. Szoval nem tudom mennyire tudnek elhelyezkedni, illetve mennyire lennek hatranyban egy itthon vegzetthez kepest. Jozan paraszti esszel, ugy latom, hiaba impozansabb egy kulfoldi diploma, ha az nem top egyetemrol valo, en mint munkaado biztos, hogy olyat vennek fel, akit "le tudok ellenorizni". Tehat akinek az egyetemerol mar hallottam.


Osszegezve: Anyagilag jobban megerne Finnorszagba menni, viszont mivel hosszutavon itthon kepzelem el a jovom, igy nem tudom van e ertelme.


2015. aug. 10. 05:31
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Úgy beszélsz, mintha itthon nem lenne ingyenes képzés is.
2015. aug. 10. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Van. De ha nem vegzed el idoben (plusz felevek,amik mar nem allami tamogatasuak), vagy otthagyod,akkor felevente kb 1 milliot fizethetsz. Mashol,ha ingyenes,az teljesen ingyenes. Pl. nincs is fizetos, ahogy Finnorszagban sincs.


Illetve,ha jol ertelmeztem,akkor is ki kell fizetni,vagy legalabbis kozmunka,akarmilyen munka formajaban ledolgozni, ha otthon maradsz,de nem talalsz munkat. Ha viszont igy nezzuk, akkor igen, otthon megszunt az ingyenes kepzes. Van a koltsegteriteses, meg az a verzio, hogy kesobb dolgozod le az arat. Mar ha talalsz munkat.

2015. aug. 10. 07:05
 3/5 A kérdező kommentje:

Marmint akkor is kell fizetni vagy ledolgozni,ha elvegzed es otthon maradsz csak munkat nem talalsz. Tudom, hogy nem ez az atlag, meg elobb vagy utobb majdnem mindenki elhelyezkedik,de azert nem art felnottkent kezelni a helyzetet,ha ilyen draga kepzesrol van szo.


Mindezek ellenere valoszinuleg inkabb itthon maradok, mivel minden ide kot, de azert szeretnem vegig jarni az osszes lehetseges utvonalat gondolatban, hogy tudjam biztosan jol dontok.

2015. aug. 10. 07:15
 4/5 anonim ***** válasza:

szerintem menj.anyagilag jobban megéri az egyetem alatt.utána meg ugyanúgy kiderül itthon,hogy értesz -e hozzá.szerintem nem lennél hátrányban,de kiváncsiságból hívj fel álláshirdetéseket,hogy finn országban szerzett diplomával lenne -e esélyed.

bár lehet,hogy tényleg ott ragadnál a barátok és talán kapcsolat miatt is. szerintem próbáld meg.

2015. aug. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
és ha valami csövesebb országban végeznéd,lehet kételkedőbbek lennének itthon.de azért finnországnak nincsen rossz híre szerintem.ott se a két szép szemedért adják a diplomát.kétlem,hogy nem találnál vele itthon munkát,főleg hogy orvos és jó szakember hiány van már most is!évek múlva is ez lesz
2015. aug. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!