Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldön továbbtanulás...

Külföldön továbbtanulás Magyar parasztgyerekként lehetséges?

Figyelt kérdés
arról lenne szó, hogy a magyar emberek mentalitása legyen szó munkáról magánéletről a padlót veri... Utálják az emberek egymást, mindenki a környezetemben direkt beleköt a másikba élik a magyar valóságot... Ami arról szól, hogy 2 sör 1 szál cigi estére plusz valami jó film a gyerekekkel minden évben 1 hét Horvátországban... Ennyit terveznek az egész életükre, semmi kihívás csak a kényelmes semmittevés. EZT AKAROM ELKERÜLNI! Szeretnék síelni túrázni strandolni munka / iskola után. Élettel töltött emberekkel akarok találkozni akikkel ellehet menni bulizni nem a rossz kedvet hozzák rám egyébként idén végzem el a 8. osztályt néhány lehetőség ahová mennék : Svájc Norvégia Dánia Németország Ausztria. Hogyan lehetne ott megoldani az iskolázást azt, hogy ott éljek. Semmi ötletem nincsen esetleg aki ebben jártasabb az leíhatná ELŐRE IS KÖSZÖN A VÁLASZOKAT ! szép napot :D

2015. aug. 19. 22:46
 1/9 A kérdező kommentje:
köszönöm* elnézést...
2015. aug. 19. 22:49
 2/9 anonim válasza:
Nekem Norvégiával kapcsolatban van tapasztalatom, ha érdekel :)
2015. aug. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Vannak ilyen pályázatok/programok, amelyek keretében lehetséges a külföldön való tanulás is.


Bár én azt javaslom, hogy 9-et töltsd magyarországon, addig is eldöntöd és megtanulod az adott ország nyelvét. Utána pedig fél évre/egy évre kimégy az adott országba.

2015. aug. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Középiskolába nehéz kimenni esetleg cserediákként de hacsak nem találsz valami ösztöndíjat az pár milkába belekerül, Egyetemre nem lehetetlen én Angliába megyek habár pénz ott is kell bőven, de pl Németországban /Ausztriában tandíj ingyenes csak ugye nyelvet kell tudni nagyon úgyhogy el kell döntened, hova és megtanulni az adott nyelvet amennyire csak tudod.
2015. aug. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Amúgy jól osszefoglaltad Magyarországot én is ezért döntöttem a költözés mellett emlekszem ennyi idősen mint te meg mar az elott is el vágytam jo visszagondolni, hogy végülis ugy néz ki összejött :D
2015. aug. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszát, úgy döntöttem, hogy a középiskolát még itthon fogom tölteni... 3-4 nyelvet itthon megtanulok és ezzel a tudattal, kimegyek egy boldog országba
2015. aug. 28. 00:03
 7/9 anonim ***** válasza:

Azt ugye vágod, hogy nincs olyan ország, amilyet te akarsz? Átlagemberek mindenhol úgy élnek, mint ahogy te leírtad most Magyarországot. Alapból túrázni itthon is tudsz. Síelni megint csak olyan helyen nem luxus, ami baromi közel van a sípályához. Strandolni is pusztán akkor tudnál úgy, ahogy leírtad, ha tengerparti üdülőhelyre költözöl. Ahhoz viszont megint jóval átlag feletti money kell. Ráadásul strandolni se nagyon tudnál bármikor, hisz ahhoz olyan hőmérsékletűnek kell lennie a víznek.

Ráadásul ne hidd, hogy külföldön sokkal jobbak az emberek. Volt jó pár ismerősöm, aki ugyanígy indult ki Németországba, Angliába, hogy ott nem olyanok lesznek az emberek, stb., végül mindegyik max 2-3 hónap után belátta, hogy legtöbbjük ugyanolyan, mint amit leírtál.A maradék pedig még rosszabb is sokszor.

2015. szept. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
41%

És te mivel tartod magad különbnek az általad leírtaknál, mikor nincsen ezen (= "a magyar valóságon") kívül semmilyen jelentős viszonyítási alapod, mégis lenézed és ilyen jól sztereotipizálod a szerinted "átlag embert"?


Az átlag embert nem véletlenül nevezik ÁTLAG embernek.


De miért koptatom a billentyűzetem egy 14 évesnek...

2015. szept. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én tisztában vagyok vele, hogy külföldön sincs kolbászból a kerítés sőt ..rohadt messze van tőle, de azert valljuk be van a magyaroknak baja bőven és elsősorban az emberek teszik azzá az orszagot ami nem lehet mindent a politikusokra fogni igaz azok is bőven hozzájárulnak.
2015. szept. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!