Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hova mennél Erasmusra? Bécs...

Hova mennél Erasmusra? Bécs vagy Athén?

Figyelt kérdés

A szívem Athénba húz, az athéni egyetemre, viszont az eszem azt diktálja, hogy Bécsbe kéne menni.

Szerintetek merjek belevágni Athénba vagy ésszerűtlen lenne és Bécs a tuti választás?



2015. szept. 16. 23:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Athénba szerintem semmiképp ne. Még az is lehet, hogy míg ott vagy bezárják az egyetemet államcsőd miatt. Vagy nem tudsz hazajönni, mert leállnak a közlekedési szolgáltatások.
2015. szept. 17. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
De miért diktálja az eszed, hogy Bécset válaszd?
2015. szept. 17. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Mert Bécs közelebb van, talán elismertebb Európában, mint az athéni egyetem, hasznosabb is lenne, mert tudok németül, Görögországban, viszont görögül beszélnek, amit nem értek, tehát angolul kéne kommunikálnom, ami szintén hasznos, de teljesen más, hogyha az utcán hallod a német/angol szót, vagy csak ha megszlítod őket, akkor.. stb.

Viszont szeretnék "világot látni"

2015. szept. 17. 19:18
 4/5 anonim ***** válasza:

Hehe, érdekes. Én pont azért mennék Athénba, mert messzebb van.

Addig megtanulhatsz görögül.

Én is döntés előtt állok, angolul felsőfokon beszélek, adná magát Anglia. De a szívem inkább Spanyolország, Franciaország, vagy Belgium felé húz :D Jó neked, hogy csak 2 között vacillálsz. És el is kezdtem franciául és spanyolul tanulni, aztán majd meglátom.

Viszont az tény, hogy Bécs elismertebb. Kérdés, hogy ez hol helyezkedik el a fontossági sorrendedben :D

2015. szept. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mivel az erasmus általában fél éves, nálam se lenne fő szempont a közelség. Ennyi időt szerintem bármilyen messze ki lehet bírni az otthoniak nélkül. Ennek ellenére Bécsbe mennék inkább. Izlés dolga, de Athén nekem nem valami vonzó célpont, pláne a jelen gazdasági helyzetben. Ha már Görögország, akkor inkább valami nyugodtabb tegnerparti vidékre mennék vagy egy szigetre. Persze erasmusnál nem nagyon lehet így válogatni.
2015. szept. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!