Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mit választanátok a helyemben?...

Mit választanátok a helyemben? (többi lent)

Figyelt kérdés

Itt, Magyarországon tanulok egy elég neves és jó gimnáziumban (mindig benne van a top10-ben az országban, de nem dicsekvésként, de ez is szempont. Viszont kaptam egy olyan lehetőséget, miszerint Ausztriában tanulhatok, és csak egy minimális összeget kell fizetni a szállásért és étkezésért (kollégium).

Mennék is meg nem is, tudok jól németül, szeretem Ausztriát, szívesen élnék a lehetőséggel.

Ugyanakkor nehéz a döntés, mivel itt maradva nagyon jó egyetemre is sok eséllyel bejutok, nem lesznek nyelvi problémáim (:D), már összeszokott közösségben vagyok a suliban.. De hajt a kalandvágy is ki.. Egyébként érettségiig maradhatnék kint, de ha úgy döntök maradhatok egy évre is csak.

Ti hogy döntenétek? Pro és contrakat is írhattok x)

(A kinti suli közel se a legjobb, látszik hogy egy alap a színvonal, sok a külföldi, stb.)


16F



2015. júl. 1. 18:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Most hogy mi a jó, vagy mi nem, az nagyon relatív. A középiskolában használható tudást nem kapsz, csak lexikálisat, olyat, amely legfeljebb csak valami kiegészítést adhat az egyetemen megszerzett mellé. Valójában az egész attól függ, hogy sulin kívül mennyire vagy érdeklőd, mennyit olvasol...
2015. júl. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, ez számomra is egyértelmű volt, én most rövid/közép-távon közelíteném meg, hogy érdemes belevágni ebbe a külföldi "kalandba" vagy maradni a megszokott középsulis életnél?
2015. júl. 5. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!