Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Egy emelt erettsegi tantargy...

Egy emelt erettsegi tantargy + angol felsofok vagy 2 emelt erettsegi tantargy nyelvvizsga nelkul er 'tobbet'' egy skot egyetemen?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy ket tannyelvu gimibe jarok es Skociaba tervezek kiutazni egyetemet vegezni (Edinburgh Napier, Strathclyde, Glasgow Caledonian vagy West of Scotland Uni).

Nalunk nem szokas angolbol erettsegizni, mert nehany tantargybol alapbol angol nyelven zajlik az erettsegi (az en esetemben matek es angol civilizacio), ettol fuggetlenul nincs megtiltva. Azt olvastam, hogy a legtobb egyetemen legalabb ket emelt erettsegi tantargyat kernek, de nekem csak a spanyol lenne... Meg tudok angolbol tenni emeltet, de akkor nyelvvizsga nem ferne bele. Vagy ha megis, akkor meg hulyeseg angolbol erettsegizni ha van nyelvvizsgad, nem?

Hogy csinaljam, hogy a leheto legbiztosabban felvegyenek?


2015. szept. 17. 17:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Csodálom, hogy nálatok nem szokás angolból érettségizni, ha egyszer 2 angol nyelvű érettségi és egy jeles emelt angol kitesz egy felsőfokú nyelvvizsgát.

A skót felvételit valószínűleg teljesen másképp számolják, nem érdeklik őket a magyar pontok.

2015. szept. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A magyar nyelvvizsgát elfelejtheted a skóciai egyetemen, ha van is, akkor is kötelezően TOEFL vagy IELTS vizsgát kell teljesíteni meghatározott pontszámmal. Ezek pedig sokkal nehezebbek. De ezek mind fent vannak az egyetemek oldalán.
2015. szept. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja és azt pedig, hogy melyik érettségi fog kelleni, az határozza meg, hogy milyen szakra jelentkezel, de ezek is ott vannak az oldalakon.
2015. szept. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szóval spanyolból hiába lesz emelt érettségid, ha olyan szakra jelentkezel aminek nincs köze hozzá.
2015. szept. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nyilvanvaloan egynyelvu nyelvvizsgat tennek, IELTS-t. Valamilyen biznisszel kapcsolatos szakra jelentkeznek, pl. international business vagy business&law.

Csak azt nem tudom, hogy hogy lesz meg ket emelt erettsegi tantargy. Tori kizarva, matekbol nincs emelt angolul, civilizaciobol egyaltalan nincs emelt, magyarbol meg ertelmetlen lenne.

2015. szept. 17. 17:35
 6/7 anonim ***** válasza:
Én a helyedben két nyelvből tennék, aztán meg TOEFL és társait tennék angolból külföldre. Ezzel itthon is versenyképes vagy, ott meg úgysem érdekli őket, csak a TOEFL.
2015. szept. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat! :)
2015. szept. 19. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!