Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Valaki tud segíteni, tanácsoka...

Valaki tud segíteni, tanácsokat adni vagy tapasztalatokat írni az USA-ban való egyetemi tanulásról? Elsősorban Kalifornia állam, azon belül is Los Angeles érdekelne, de bárki segíthet, aki egyáltalán jártas a témában.

Figyelt kérdés
Az interneten már többször nézelődtem, de nem nagy sikerrel. Tudja valaki, mik a követelmények, van-e külön vizsga, amit esetleg kérnek, nyelvvizsgából elfogadják-e a Cambridge-i típusút? Esetleg hozzávetőleges anyagi költségek, szükséges papírok?
2015. szept. 18. 19:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Nagyon sokszor volt USA tanulási lehetőségekről szól, majdnem minden 3. nagyravágyó diáknak ez az álma, pedig ideje lenne felébredni, hogy ez közel sem úgy működik, ahogy gondolják az emberek. Én főleg a pénz és a vízum, ami miatt aggódnék elsősorban.


Kizárt, hogy ne lenne róla infó, utánanéztem, és minden kérdésedre találtam választ. Ha valóban érdekel az amerikai egyetemi lét, akkor legalább nézz körbe rendesen te magad, és szedd össze az információkat.

2015. szept. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sokszor leirtuk mar, keress vissza itt a GYIKon.


De jobbat mondok, biztos vagod az angolt, kulonben angol nelkul hiaba almodozol amerikai egyetemekrol, es guglizd ki, hogy University Los Angeles, vagy USC vagy UCLA es ezen egyetemek weboldalan talalsz "admission" infot, mi mennyi hogyan, stb.


Anyagi koltsegek? Uristen, egy evre ilyen 40-60!

Ezt dollarban ertem, meghozza ezer! Tizenmillio forintok....es ez csak a tandij. Erre meg rajon a lakhatas, a konyvek es a kaja.

2015. szept. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az egyetem oldalán minden de minden infó rajta van!

egyébként általában angol fordítás kell a dokumentumokról (érettségi, nyelvvizsga, anyakönyvi kivonat stb....)

az hogy felvételi van-e, és ha igen, milyen, mikor, miből áll, mennyibe kerül, milyen szakok vannak stb.. azokat az egyetem oldalán kell megnézned! Csak ott tudsz pontos választ kapni. Tudom hogy sok idő, de ha pár órát rászánsz és átolvasod akkor minden kérdésedre megkapod a választ!

2015. nov. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!