Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az USA-ban az államok minden...

Az USA-ban az államok minden amerikai államhoz ugyanúgy viszonyulnak? Nagyobb a kötelék pl. Texas és Oklahoma között, mint Kalifornia és New York állam között?

Figyelt kérdés

Az érdekel elsősorban ,hogy vannak-e az államok között viták,rivalizálások.

Ha van,akkor mely államok között nincs úgymond "baráti" kötelék?


2013. jan. 30. 13:22
 1/4 anonim ***** válasza:
változó. A legtöbb new york-i utálja Jersey-t például (mondjuk szerintem okkal, jersey valóban egy szarfészek :D), másról nem tudok.
2013. jan. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nyilván a szavazásnál is látszik hogy egyes államokban más győz mint a másikban.Persze hogy rivalizálnak, de az ellentétek nem nagyok azért minden állam amerika érdekeit tartja elsősorban szem elött.
2013. jan. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vannak kisebb ellentétek de nem akkorák mint Európa államai között.
2013. jan. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy tavalyi felmeres alapjan a legtobb amcsi utalja Californiat. Foleg a republikanusok ;)

Az utalat-lista vegen kullog ugyanugy New York es N. Jersey.

Azt megertem miert nem szeretik a keleti parti allamokat, de hogy Calit? Szerintem a legtobben csak irigykednek Cali fantasztikus idojarasara, a homokos tengerpartokra, a 360 napra amikor sut a nap es joido van, meg a szorfos bikini babakra :)


Termeszetesn szomszedos allamok kozott szorosabb a kotelek, marcsak a kozelseg miatt is, illetve import/export az ilyenek kozott egyszerubb/olcsobb, mint pl. a californiai epret elvinni NY-ba.


Alapvetoen nehez viszont objektiv kepet festeni errol, mert hatalmas az orszag, rengeteg szempontot lehetne/kellene figyelembe venni, hogy megertsuk mi is folyik az allamok kozott.


Amirol szemelyes tapasztalatom van az az, hogy a californiaiakat tenyleg sok mas allamban nem szeretik. (ennek szerintem elsosorban politikai indittatasai vannak)

2013. jan. 31. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!