Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Cserediák évvel kapcsolatban...

Cserediák évvel kapcsolatban tudnátok válaszolni az alábbi kérdésekre?

Figyelt kérdés

Olaszországba fogok menni egy évre tanulni, és lenne pár kérdesem elsősorban azokhoz, akik már vettek részt ilyenben, mert van néhány dolog, amit nem találtam meg egy honlapon sem.

1, Nulla nyelvtudással elérhetek egy felsősokú nyelvvizsga szintet, vagy rá kell majd még tanulnom?

2, Hogyan ismerkedtetek, illeszkedtetek be, mikor még nem ismertétek a nyelvet? Olvastam sok helyen, hogy "az elején nehéz de nitottnak kell lenni, stb" de ez nyelvtudás nélkül nehézkes. Esetleg angolul?

3, Hogyan csomagoltatok? Tudom, hogy még messze van, de nem egyszerre szeretnénk nagybevásárlást tartani, hanem fokozatosan összegyűjteni a dolgokat. Mi az amire nem gondolnánk, de mindenképp kell?

4, Mikor visszajöttetek, nehéz volt visszailleszkedni?


Köszönöm a válaszokat! :)



2015. szept. 25. 16:27
 1/5 anonim ***** válasza:

1. Nulla nyelvtudással egy erős középszintre szoktàk felvinni a nyelvtudást, felsőfokot nem hiszem, hogy el tudsz érni, hacsak nincs nagy tehetséged a nyelvekhez. (Én már tudtam a nyelvet, mikor kikentem, így felsőfokra tudtam vinni. De a legtöbben középfokra vitték, akik nulláról kezdték)

2. Angolul.

3. Kb 2 hétre pakolj, mintha utazni mennél. Lesz ott is mosógép, bolt, ha valamit itthon hagynál meg tudod venni ott is. Illetve postán is utánad tudják küldeni. Fölősleges hónapokra előre tervezni, én 4 nap alatt pakoltam be teljesen.

4. Nekem nehéz volt. Csak fél évet voltam kint, ugyanabban az osztályban folytattam, de nagyon sokat vàltoztam kint és pl teljesen másokkal lettem jóban, kellett egy pár hónap, mire teljesen visszaszoktam. Van, akinek 2 hét alatt megvan ez a visszailleszkedés, szóval ez egyéni.

2015. szept. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi!
2015. szept. 25. 21:47
 3/5 A kérdező kommentje:
Írjatok még nyugodtan, több véleményre is kíváncsi lennék. Vagy ha voltatok, akkor írhatnék esetleg privátban? :)
2015. szept. 26. 23:57
 4/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nekem írhatsz privátban!
2015. szept. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem is írhatsz :) Én most vagyok kint igaz, nem olaszban
2016. jan. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!