Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemme/főiskolával kapcsola...

Egyetemme/főiskolával kapcsolatban való kérdésekre válaszolni segítene vki?

Figyelt kérdés

Nagyon nem vagyok ebben még járatos gimiben 10.-ben és persze h. németből kell fogalmazást írnom erről amikor még magyarul se tudom.:S A lényeg,h. néhány kérdésem lenne.

1.Hogyan zajlik le egy (egyetemi/főiskolai) tanulmány?

2.Milyen vizsgák vannak?

3.Mi szükséges a diplomához?-ezt nagyjából tudom,h. nyelvvizsga,kredit pontok,meg diplomamunka,de ha van még valami akkor erre is várom a válaszokat.Előre is köszi:)



2013. szept. 8. 17:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Milyen tanulmányokra gondolsz? :D A továbbtanulásra? Hát akkor röviden úgy, hogy pontokat szerzel az év végi jegyeiddel meg az érettségivel, nyelvizsgákkal, majd júliusban meghúzzák a ponthatárt. Ha eléred a ponthatárt, akkor bent vagy, ha nem, akkor nem.

Vizsgaidőszak egy iskolai év alatt 2x vannak, decembertől január végéig, valamint májustól júliusig.

A diplomához szükséges szakdolgozatot írnod, amelyet meg kell védened, majd államvizsgán veszel részt. 180 kredit kell az alapszakos diploma megszerzéséhez.

2013. szept. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Annyival egészíteném ki az elsőt, hogy nem minden tárgyból kell vizsgázni. Vannak évközi jegyes tárgyak, amik a félév során nyújtott teljesítményt osztályozzák, illetve vannak vizsgás tárgyak, aminél vizsgán kell számot adnod a tudásodról a fent emlegetett vizsgaidőszakban.


A diplomához pedig általában annyiszor 30 kerdit kell, ahány féléves a képzés. 6 féléves képzés esetén valóban 180 kredtitet kell összegyűjteni, 8 féléves képzés esetén viszont már 240-et.

2013. szept. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!