Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hol érdemes továbbtanulni es...

Hol érdemes továbbtanulni es letelepedni?

Figyelt kérdés
Egyetemre szeretnek menni az érettségi utan; turisztikai, építészeti, művészeti, marketinges, kommunikációs vagy pénzügyi szakra. Arra lennék kiváncsi hogy hol érdemes továbbtanulni illetve diploma utan letelepedni. Egyetemei tandíjak, ösztöndíjak is érdekelnek, valamint a megélhetés is egy-egy országban. Főleg angol, olasz, francia nyelvterület érdekel, elsősorban Kanada es Skócia.

2015. okt. 3. 17:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én most kezdtem kint Angliában, Londonban. Van tandíj, de van diákhitel is. Én is azt vettem fel. Tourism Managementen vagyok, hároméves a képzés. Azt még nem tudom, hogy utána maradni akarok-e, vagy valahol máshol élni. Kapok ösztöndíjat, ami nem elég egész évre megélhetésre, de sokat segít. Írj, ha bármi kérdésed van.
2015. okt. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
88%

szia, egy másik, nagyon hasonló kérdésre már megírtam, de ide is passzol (amúgy is érdemes lenne utánanézni nem kérdezték-e ugyanazt előtted már):


NZ:


Új-Zélandon az egyetemi díjak eltérnek a külföldiek és a helyiek(residentek) számára. Külföldieknek (international students) a díjak jellemzően jóval magasabbak.

Ha felvételt nyersz egy egyetemre és befizeted a tandíjad, akkor Student Visa-t kapsz, amivel bizonyos korlátozásokkal vállalhatsz munkát is. (általában 20óra/hét, iskolaszünetben lehet full time is)


A külföldieknek szóló egyetemi díjakról itt tájékozódhatsz: [link]


a diákvízumról részletesen pedig itt találsz információt: [link]


ösztöndíjakról itt tudsz tájékozódni: [link]


A felsőoktatásról általában itt olvashatsz: [link]


Helyi felsőfokú végzettséggel jó eséllyel tudsz munkavállalási engedélyt és munkát szerezni, de ennek a körülményeiről majd akkor kell tájékozódnod, ha eljön az ideje, addig még számos bevándorlási szabály változhat.


Megélhetésről és árakról regényt lehetne írni, NZ alapvetően drága ország, ha részletesebb képet akarsz kapni, érdemes az ott élők blogjait és az NZ újságok webes kiadásait olvasni. Ha valami konkrétan érdekel (mennyibe kerül egy kiló alma, pl. arra szívesen válaszolok)


New Zealand Herald [link]

stuff.co.nz

de sok rádiónak van webes elérhetősége és online hallgatási megoldása, és ha beírod a google-be, hogy "blog új-zéland" fogsz kapni magyar nyelvű találatokat is


sok sikert

2015. okt. 4. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat! :) Hat Angliaba nem szívesen mennek, mert nagyon drága ott minden es nem tudnánk megfinanszirozni. Új-zelandon mar gondolkodtam, de az inkább csak egy C terv, mert nem szeretnek évente 1-2x másfél napot a levegőben tölteni, hogy meglátogassák a szüleimet. Engem főleg olyan országok érdekelnek ahol nincs tandíj es van osztondij illetve cserediakprogram. Elsősorban Skócia es Izland érdekel, viszont legszívesebben Kanadába telepednek le, de az előbbiek sem rosszak. Arról is várnék véleményeket hogy a fenti szakok közül melyiket érne meg legjobban tanulni. :)
2015. okt. 4. 08:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!