Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Nem tudom, hogy melyik országb...

Nem tudom, hogy melyik országban tanuljak tovább? ( Ott szeretnek ahol később letelepedek )

Figyelt kérdés

Közgazdasági szakra szeretnek menni. A következő orszagok jöhetnek szóba: EU-> Anglia, Skócia, Írország, Norvégia, Hollandia

AMERICA-> Kanada, Chile

AUSZTRÁLIA ES ÓCEÁNIA-> Ausztrália, Új-Zeland

ÁZSIA-> Szingapúr

Oda szeretnek menni, ahol később letelepedek szóval olyanok véleményét várnám akik kint élnek, arról hogy milyen kint, mennyit lehet keresni diákként, mennyi a vízum, mennyire nehéz letelepedni, milyen az életszínvonal.....

Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!!



2015. nov. 11. 20:05
 1/6 anonim ***** válasza:
21%
Minek akarsz kimenni, ha azt sem tudod, hova mennél? Nagyon éretlen elképzelésnek tűnik.
2015. nov. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Abszolút nem éretlen ugyanis ezekben az országokban néztem egyetemeket es nehéz választanom. Gondoltam hogy megkérdeztek pár kint elot, mielőtt kiválasztom azt az öt egyetemi helyet ahova majd jelentkezem.
2015. nov. 11. 20:38
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

Pusztán egy kérdés: lenne is miből finnanszírozni a külföldi tanulást? Ugyanis diákfizuból nem fogod tudni fentartani magadat, ha ösztöndíj nélkül mész ki. Legalább olyan ösztöndíj kell, ami a szállást+kaját fizeti és még mellette elmenni diákmunkára.

A másik meg, hogy milyen egyetemek milyen szakjai? Ugyanis az se mindegy. Pl.: egy angliai nevenincs egyetem vagy az Oxford.

A felsoroltak közül meg Eu még a legreálisabbak.

2015. nov. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hat ugye olyan országba ahol fizetős az egyetem, ott ösztöndíjat pályáznék de ha nagyon úgy van akkor simán kifizetne nekem apa. De ő is inkabb affele hajlik hogy osztondij vagy olyan ország ahol ingyenes az egyetem. Azt nem írtam köze de meg esélyes Izland is. Nem abszolút nem névtelen egyetemre szeretnek menni hanem elit egyetemre, ami benne van a top 100ban. Ugyanis egy onnan szerzett diplomával sokra viheted es ott tudást is adnak.

Hat ami a szakot illeti: vagy belső- es/vagy sima építészeti szak vagy pedig pénzügy es marketing.

2015. nov. 13. 17:42
 5/6 anonim ***** válasza:
86%
Összeségében a tandíj a legkisebb költség. Amit sokan elfelejtenek számolni az, hogy közben meg is kell élni valamiből + egyéb költségek. Elég sok pénzt el tudnak vinni ezek.
2015. nov. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én olyan országot választanék a helyedbe, amelynek a nyelvét meg is tudom tanulni, így hogy hosszú távra tervezel (bár akármilyen nyelvet meg tud tanulni az ember) tehát az angol anyanyelvű országok nálam előnyben lennének. Meg a távolság se mindegy. Egy ideig még élvezni fogok a szabadságot, hogy kikerültél a nagyvilágba, de hogyha netán gyakrabban haza akarsz utazni, az útiköltségnek elég borsos ára van pl szingapúrból, vagy kanadából. Ha valóban le szeretnél telepedni, tegyük fel hogy lesz egy családod, számoljunk négy ember, kanadából 1000-1500 körül mozog egy repülőjegy, az 4 főre már 5000 dollár körül van, ami egy havi fizetés, vagy már annál is több.

Egyébként nekem a felsorolt országok közül hollandia a legszimpatikusabb. közvetlen ember, nem túl nehéz nyelv, közel van, és úgy hallottam meg is lehet élni, a fizetés sem rossz.

2015. nov. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!