Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Angliában szeretnék egyetemre...

Angliában szeretnék egyetemre járni. Megpróbáljam-e így, vagy nem nekem való?

Figyelt kérdés

Nagyon zárkózott, nehezen megnyíló ember vagyok. Nagyon szeretem a magyar oktatási rendszert, ülsz, hallgatsz, nem kérdezel, nem beszélsz, mert nincs is rá idő. Ezt nekem találták ki. (Bár az igaz, hogy nem túl hatékony.)

De ott ugye ez másként működik, meg tudnám szokni azt is, de nem menne könnyen. Maradjak inkább itthon, vagy próbáljam meg? Tudom, hogy pitiáner dolognak tűnik, de számomra nem az, mert ha már csinálom, akkor nem szeretnék bukdácsolni/ mindig csak átcsúsni.

(Utána nem Angliában, de külföldön szeretnék elhelyezkedni, tehát jobb lenne kint tanulni, de nem tudom, hogy menne.)


2015. okt. 11. 15:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Igazából nem is az oktatási rendszerbeli különbség az, ami problémás lehet számodra, hanem az, hogyha tök egyedül vagy kint, egy teljesen idegen helyen, 100%-osan magadra utalva, vajon úgy hat-e majd rád a dolog, hogy megnyílsz és bátrabb, kevésbé zárkózott leszel, vagy pedig pont hogy ugyanilyen maradsz és nem tudsz sosem kitörni ebből? Mert ha az utóbbi, akkor kínkeserves életed lesz ott.
2015. okt. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem egy esélyt mindenképpen megér. Ki tudja, hátha az a környezet lesz rád pozitív hatással. Ha nem jön össze, és nem érzed úgy, hogy az neked való lenne, még mindig hazajöhetsz, és tanulhatsz itthon.
2015. okt. 12. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Ha nem próbálod meg, akkor sosem fogod megtudni! :) Szerintem bízz mgadbad, és tedd meg!
2015. okt. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ha nem próbálod meg, akkor sosem fogod megtudni! :) Szerintem bízz mgadba, és tedd meg!
2015. okt. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!