Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Németország, Svédország,...

Stella25 kérdése:

Németország, Svédország, Dánia vagy Skócia?

Figyelt kérdés
Szeptembertől szeretnék külföldön egyetemet kezdeni. Rengeteg országban ingyenes az egyetem (a fenn felsorolt egyetemek is azok.) Nem tudok dönteni, melyik lenne a legjobb. Igazából a legnagyobb álmom Svédország, de sok minden megijeszt azzal kapcsolatban. A nyelvi tudásomnak Németországi egyetem lenne a megfelelő, mert 15 éve tanulok németül és felsőfokú nyelvvizsgám van. De nem tudok. Valakinek tapasztalatok, tippek?

2015. nov. 19. 21:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, hogy Dániában és Svédországban a magasabb szintű képzések, pl orvosi kizárólag dánul/svédül van, ezért először járj utána, hogy az általad kinézett szak van-e angol nyelven.

A felsőfokú németeddel Németországot vàlasztanám, nagyon sok lehetőség van és én személyszerint szerettem kint élni (fél évet voltam kint 17 évesen). A nyelvtudásoddal meg elég gyorsan be tudnál illeszkedni.

Mi ijeszt meg Svédországban?

2015. nov. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazából az, hogy azt mondják nagyon nehéz lakást találni valamint valami olyat olvastam hogy igazolni kell a nyelvtudást, de számomra nem tiszta, hogy a svéd vagy esetleg német/angol nyelvtudást kell igazolni. Mindkettőből van középfokú nyelvvizsgám, németből egy jó emelt szintű érettségim, de nem tudom hogy elfogadják-e.
2015. nov. 19. 21:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen felsőfokú nyelvvizsgád van, de a Németországban való tanuláshoz TestDaF vizsga szükséges, a legtöbb helyen mindegyik készségszintből 4-es szintet várnak el legalább, de ez egyetemenként eltérő.

Érdemes lenne utánajárnod.

2015. nov. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A képzés nyelve számít, ha angol nyelven tanítanak, akkor angol nyelvvizsga kell, ha németül, akkor értelemszerűen német.
2015. nov. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!