Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen lehetőségek vannak...

P.Caruso kérdése:

Milyen lehetőségek vannak külföldön Nővér, illetve kórházi ápoló szakma elvégzésére?

Figyelt kérdés

Elsősorban Angol nyelvterületre gondolnék, és szeretnék ott a helyszínen elhelyezkedni. Minden információt szívesen várok, például hogy számít e az iskolai végzettség, nemzetiség illetve bármi ami ezzel kapcsolatos.


Köszönöm.



2015. nov. 21. 01:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Anglia esetében tudok válaszolni. Itt kint is keresnek rendszeresen nővéreket, bentlakásos gondozókat, idős emberek gondozóját aki nem bentlakásos.

Minden esetben elvárják a nagyon jó angol nyelvtudást, és a szakmai gyakorlatot.

A szakmai végzettségedet is elfogadják, csak angolra kell honosítani, és nővéreknél különbözeti vizsgákat kell tenni.

Viszont jó ha tudod: Kint a nővérek is panaszkodnak a rossz fizetés miatt.(nyilván több mint egy otthoni nővér fizetés, de ugye itt kell élni belőle, és akkor már nem tűnik soknak)

2015. nov. 21. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az elsövel egyerértek, ugyanez van itt Németországban is.


Ami anyagilag megéri, az a családban történö ápolás bennlakással - de ez értelemszerüen igen bekorlátozza az életedet. A kóházi, intézeti ápolás meg MO-ról nézve soakt fizet, de itt megélni belöle nem igazán lehet sokkal jobban, mint MO-on.

2015. nov. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha jól értem a kérdezőt akkor még nem ápoló vagy nővér, hanem külföldön szeretné képezni magát.

Angliaban elkezdhetsz dolgozni segédápolóként, es ha jól dolgozol, kijössz a kolegákkal akkor simán tud küldeni a kórház ( az osztályod) egyetemi képzésre ahol 3 év múlva ápoló leszel. A képzést fizeti a munkáltató és fizetnie kapsz ( ami nem sok mert alap bér jár ) viszont csinálhatsz túlórát ha neked belefér.

2015. nov. 23. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
igen kedves harmadik válaszoló, nem rendekelzek semmilyen szakmával és csak akkor végezném el itthon ha már minden kötél szakad. tehát segédápolónak mindenféle tapasztalat nélkül felvesznek angliában ? ez reális ?
2015. nov. 24. 20:37
 5/7 anonim ***** válasza:

Én nem alapoznék arra, hogy segédápolóként alkalmaznak.

Ha keresnek is segédápolót az mindig part time-ba vagyis jó ha heti 20 órád meglenne létminimálbérrel.

Tanácsom, hogy ha ápolóként akarsz kint dolgozni, akkor legyél szakképzett ápoló

Munkaközvetítő irodában dolgozom ( egy vidéki angliai kisvárosban) és több szakembert keresnek mint segédet.

2015. nov. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Simán alapozhat arra, hogy felveszik gyakorlat nélkül. Ápoló vagyok Angliában, és tapasztalatból írom.

Munkaközvetítőnél azért nincs kereslet segédekre, mert úgy vannak vele az osztályok, hogy ha segédápolóból egyel kevesebb van műszakban az nem nagy gond, plusz az NHS próbál teljesen "agency free" lenni. (Mert sokat számoltok fel nekünk az ápolókért ;)

Nem tudom más kórházakban hogy van, de nálunk nem tudok senkit aki fél állásban dolgozik. Segédápoló 1600 +- 100 fontot kap kézhez attól fogjon mennyi hétvége es éjszaka csúszik be.

Szerintem mindenképpen próbálkozz.

2015. nov. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*függően
2015. nov. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!