Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Meglehet oldani hogy cserediák...

Meglehet oldani hogy cserediák program után ne kelljen évet ismételni?

Figyelt kérdés
Szeretnék kimenni külföldre, de az itteni osztályomat és a tanári kart (nagy szerencsém volt hogy azokat a tanárokat kaptam akiket)nem akarom elveszíteni. Tapasztalatra lennék kíváncsi esetleg nehéz-e a kintlét közben valamennyire az itthoni dolgokkal is foglalkozni egy kicsit hogy ne maradjak le teljesen és könnyebben megírjam a különbözetit.

2015. dec. 2. 19:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Meg lehet oldani, osztályozó vizsgát kell tenned, ha hazajössz. Ezt beszéld meg az igazgatóval, hogy lehet-e és mi a menete, esetleg ha lehet, akkor néhány kinti tantárgy jegyét beszámíthatják és akkor azokból nem kell vizsgázni.

Viszont ha a vizsga mellett döntesz, akkor készülj arra, hogy a hazajöveteled utáni egész nyarad a tanulásról fog szólni.

Kint nem fogsz tanulni, tapasztalat és nem csak személyes tapasztalat. Nagyon sokan készültünk úgy, hogy kivittük a könyveket, hogy majd tanulunk, de kisebb gondunk is nagyobb volt annál, hogy leüljünk magyar tantárgyakat magolni. Az első 1-2 hónapba még csakcsak ment, de ahogy beindult kint az élet, ez teljesen megszűnt. Nem arra van ez az én, hogy az itthoni dolgokkal foglalkozz, nem is lesz rá időd, energiád és főleg nem lesz hozzá kedved.

2015. dec. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy, mikor szeretnél kimenni, hányadikosként és mennyi időre?


Nem lehetetlen a dolog, nálunk többen is voltak, akik kimentek valamilyen oknál fogva egy évre külföldre, viszont nem mindenkinek sikerült hozzánk visszakerülnie. Ugyanis minden tárgyból osztályozó vizsgát kell tenni ahhoz, hogy elvégzettnek tekintsék az adott évfolyamot. 10.-ben az egyik ismerősömnek sikerült letudni ezeket, de ugye kb. két hete volt mindenre, és elég későn derült ki az is, hogy hazaköltöznek (ő családdal volt kint, nem cserediákként), és mindenen épphogy átment. Ezt 11.-ben nem nagyon tudta volna megcsinálni, hiszen azok a jegyek már számíthatnak a felvételin, érettségire készülés van stb. Emiatt az egyik barátnőm, aki 11.-ben nem volt velünk, utána inkább meg sem próbálta az osztályozóvizsgákat, hiszen akkor már egy éve faktos óráink is voltak, amik még inkább megnehezítették a dolgát, megnövelték az anyag mennyiségét. Ő eggyel alattunk folytatta.

2015. dec. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Osztályozó vizsgával simán megoldható.


Mondjuk nekem nem ment volna, én is voltam cserediák, ha visszagondolok arra az évre, nem tudom, mikor lett volna időm megtanulni az itthoni egész éves tananyagot, ami az oktatási rendszer különbözősége miatt teljesen eltért attól, amit kint tanultam.


Biztos megoldható, de én inkább élményeket szereztem a szabadidőmben.

2015. dec. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2015. dec. 3. 23:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!