Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan tudok kijutni az...

Hogyan tudok kijutni az USA-ba cserediáknak? (többi lent)

Figyelt kérdés
Egy ideje gondolkozok hogy kimennék Amerikába, cserediáknak, mert egyszerűen imádok mindent ami Amerika, a nyelv, a kultúra, az emberek, minden. Tudom hogy ez nem ijen egyszerű, hogy akkor én most kimegyek és kész. Véleményt , illetve tapasztalatot kérnék: Milyenek az ottani középiskolák , miben különböznek, milyen programokkal érdemes kijutni, illetve hová, mennyibe kerül mindez, stb. Szóval mindent ami csak az eszetekbe jut. Előre is köszönöm! :))

2015. aug. 29. 15:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Ijen😭😭😭😭
2015. aug. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
*ilyen. Most boldog vagy? :DD
2015. aug. 29. 17:55
 3/5 anonim válasza:

Van egy szervezet, Rotary a neve. Megbízható, minden évben szervez cserediák programot többek között Amerikába is, de csak gimnazistáknak, 18 éven aluliaknak. Nekem egyik ismerősöm egy évet volt Ausztráliában, egy másik ismerősöm meg most van kinn Kanadában. Mindketten csak jókat mondtak eddig. Az amerikai sulikról azt tudom, hogy általában elég lazán kezelik a dolgokat. Ha többet szeretnél tudni a kinti életről, akkor nézd meg ezeket a videókat:

https://www.youtube.com/watch?v=S4r55hM253M&list=PLkj7g3xp5V..

De azt tudnod kell, hogy elég jól kell tudnod angolul. Amerika nem az a tipikus "majd kimegyek és ott megtanulok angolul kb a nulláról" hely. (természetesen ezt nem feltételeztem rólad)

A cserediákságnak meg ugye az is része, hogy a családod fogad egy másik diákot valahonnan egészen máshonnan. Itt tudsz tájékozódni:

[link]

Ha komolyan érdekel a dolog, és megfelelsz az alapkövetelményeknek, vedd fel velük a kapcsolatot. Remélem sikerrel jársz. :)

2015. szept. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :)

Az angollal szerencsére sose volt bajom :))

2015. szept. 12. 10:58
 5/5 anonim ***** válasza:

A rotary club eléggé drága, amolyan "gazdagok cserediák klubbja!.


Az én szervezetem a YFU.Nagyon jó!!!


[link]

2015. okt. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!