Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha megvan az osztrák állampolg...

Ha megvan az osztrák állampolgárság és persze a végzettség illetve a nyelv akkor lehet Ausztriában rendőr? A többit lennt találjátok! Hosszú lesz! SOS

Figyelt kérdés
Sziasztok. Szeretnék rendőr lenni,de nem itthon hanem Ausztriában. Én már utánaolvastam,hogy rendőr lehessek ott kinnt ahhoz kell felsőfokú német,maga a végzettség és az állampolgárság. Én most 14 éves vagyok és alapjában már rendészetis szakon vagyok. Ez már eléggé segíti majd a felvételit és a fizikai kézségeket. Ha az érettségi után kimegyek mondjuk főiskolába,egyetemre vagy sima rendészetis szakiskolába akkor esetleg felvesznek az állampolgárság nélkül is oda? :o vagy ne is próbálkozzak?! Majd én érettséginél szerzek egy vagyonvédelmi végzettséget is,na meg le akarom tenni minimum a középfokú németet. Van esélyem vagy felejtsem el az álmomat? :( Köszi előre is.

2015. dec. 28. 16:02
 1/6 anonim válasza:
CSAK akkor lehetsz rendőr Ausztriában,ha teljes jogú állampolgárságot kapsz! Másképp NEM!
2015. dec. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Ausztriában még nagyon konzervativak az elvárások ilyesfajta munkakörökben, míg pl. németországban aktivan keresnek külföldi (nem csak EUs) állampolgárokat rendörnek. Belgiumban még EU-beli állampolgárok lehetnek még (sima) katonák is. Vagy gondolkozz az idegen légión!
2015. dec. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen értem. De nem a kérdésemre válaszoltatok teljesen. Ha jelentkezek főiskolára vagy egyetemre vagy bármilyen rendészetis szakmára akkor van esélyem,hogy felvegyenek vagy nem?
2016. jan. 3. 19:11
 4/6 anonim válasza:
Én is erre keresek választ éppen. 15 vagyok, 2 éve lakom Bécsben, és nem tudom hogy kell e Állampolgárság. De úgy hallottam, hogy ha nincs Állampolgárságod, akkor a perfekt német tudás mellet legalább 10 éve itt kell élned, de lehet ez téves, én is csak olvastam
2016. jan. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Naja :) én most leszek 15,de eddig abszolút nem a kérdésemre kaptam választ na mindegy. Túl sok az értelmes ember...
2016. jan. 31. 11:13
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehetsz kint rendőr.De ha M.O-n rakod le a sulit az kint is érvényes,csak egy vizsgád lesz kint mivel ott a btk más.De 3-5 év sulit nem kell leraknod :D
2016. aug. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!