Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldi tovább tanulásom már...

Külföldi tovább tanulásom már lehetetlen?

Figyelt kérdés

Végső elkeseredettségemben fordultam hozzátok. Idén érettségizek, és úgy gondoltam ki mennék külföldre tovább tanulni. Programozás érdekel engem nagyon, szeretnék majd abból ledoktorálni is és kutatni bizonyos területeken. Viszont én nem szeretnék Magyarországon tovább tanulni. A BME -re gondoltam, de nekem a magyar mentalitás, a magyar politika, meg úgy az egész ország - nem szeretem, nem tetszik. Ezért szeretnék kimenni külföldre. Jelenleg nyelvvizsgám nincs, de az angol tudásom fejlődik és a közel jövőben egy B2 -es nyelvvizsgát terveztem megcsinálni. Csak hát pl. a skót egyetemeknél ennél komolyabb vizsga kell... Német egyetemeknél meg nem találtam angol nyelvű programozó alapszakot. És közeledik az érettségi, a határidők... Mit tehetnék, mit tanácsoltok ?

Előre köszönöm.



2016. jan. 6. 23:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
menj a BMEre. Utana meg mindig kimehetsz kulfoldre.
2016. jan. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az a legvégső eset lesz... reménykedek, hogy még ki tudok valahogy menni. :/
2016. jan. 7. 06:57
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
hogyan tudnal nyelvtudas nelkul?
2016. jan. 7. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
Ha most még középfokú nyelvtudásod sincs, akkor kb. esélytelennek tartom, hogy ősszel egy külföldi egyetemen tanulj...
2016. jan. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
Egy egyetem tisztességes elvégzéséhez még egy B2 szint is kevés. Menj nyugodtan a BME-re, elismerik külföldön az ott szerzett végzettséget. Programozóként jó nyelvtudással nagyon jó lehetőségek várnak rá külföldön. Tanulj itthon, tudatosan tanuld a nyelvet, mire végzel, készen fogsz állni.
2016. jan. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

Azt tanácsolom, hogy akkor végezz el egy itthoni programozós BSc-t. BME is jó, vagy pl. én a Pázmány ITK-ra járok, az itteni mérnökinfó is elég jó. Addig megtanulsz rendesen angolul, vannak angol tárgyak (gondolom, más egyetemeken is), amelyek felkészíthetnek a külföldi tanulásra, ha esetleg kint folytatnád MSc-n.

Ugyanis -- nem akarlak megbántani, de -- a B2-es nyelvtudás az szinte semmi. Én a felsőfokot már elhagytam, és még így is félve merek csak kimenni egy fél! évre külföldre MSc-re. Vagy esetleg van valamilyen más nyelv, amelyből legalább felsőfokon, de inkább C2-es szinten vagy afölött, beszélsz, hogy abba az országba menj?

2016. jan. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem beszélek... Jogos amit írtok...

Minden logika a BME mellett van, csak ez az ország...

ájj :/

2016. jan. 7. 17:59
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ilyen helyzetben jobb, ha a BME-t célzod meg, vagy más színvonalas itthoni egyetemet. Annyit tudok mondani saját tapasztalatból, hogy még úgy sem egyszerű más nyelven tanulni műszaki területen, hogyha a B2-nél lényegesen jobb szinten beszéled a nyelvet, ha meg még azzal is meg kell küzdened, hogy megértsd a dolgokat, hát az tényleg necces. Én BME-n járok német nyelvű képzésre (bár mérnöki, és neminfóval kapcsolatos), de azok többségében még az első vizsgaidőszakig sem jutottak el, akik nem rendelkeztek normális nyelvtudással (pedig a B2 nyelvvizsga elvárás, tehát nekik is mid megvolt). Akkor képzeld el, milyen lehet, ha tényleg egy külföldi egyetemen vagy, ahol anyanyelvű oktatók vannak, nem pedig "csak" magyarok, akik jól beszélik az adott nyelvet...

Szépen feküdj rá az angolra, ha már egy középszinthez közelítő tudásod van, nagyon sokat tudsz fejlődni, ha angolulolvasol könyveket, nézel sorozatok, stb, én németből és angolból is ennek köszönhetem azt a szintet, ahol vagyok, nem pedig az iskolai nyelvoktatásnak.

2016. jan. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Én sorozatokat kezdtem elnézni angol felirattal (és mellette eredeti angol szinkronnal) és nagyon beválik, így sokat fejlődök.

Hát akkor valószínűleg tényleg az lesz, hogy bsc -zni itthon maradok és utána msc külföldön. Csak a bsc után meg itthon kell maradnom x évig dolgozni, mivel ugye államire megyek...

2016. jan. 8. 06:10
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi. Külföldön, főleg programozóként játszva megkeresed a tandíjad árát, és nem fog gondot okozni, hogy visszafizesd.
2016. jan. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!