Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van esély Amerikában egyetemre...

Van esély Amerikában egyetemre járni? Ha tudnám fizetni akkor felvennének? Vagy csak ösztöndíjjal lehetséges?

Figyelt kérdés

Igazából még csak most kezdem a gimnáziumot, de jóval előtte szeretném eltervezni a jövőmet! Amerikában szeretnék tanulni légiirányítónak, komolyan gondolom, az minden álmom hogy kint dolgozzak és telepedjek le az egyetem után.

15l


2015. jún. 29. 18:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Angolul mennyire tudsz? Mert amig nem 101%-os az angolod, semmi eselyed. Nem mellesleg: Magyarorszagon is van legiiranyito-kepzes...
2015. jún. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nincs egyetemen légiirányító képzés, azt itthon is spec tanfolyamokon oktatják, ahogy USA-ban is. Azt el tudom képzelni, hogy légiirányítóknál feltétel, mondjuk egy mérnöki diploma, de külön képzés erre nincs. Kevésbé neves amerikai egyetemekre nem olyan nehéz bejutni, ha kifizeted a tandíjat és megvan a felvételi pontszámod, ösztöndíjat viszont- ha nincs kiemelkedő sport vagy művészeti eredményed - magyarként nagyon nehéz szerezni.
2015. jún. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kisebb, nevtelen egyetemekre kitudsz jutni es a tandij sem olyan rettento kb. 2000-3000 dollar felevente. Persze erre meg jon a megelhetes, konyvek stb de nem feltetlen lehetetlen.
2015. jún. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az angolt középszinten beszélem, de a gimibe angol tagozatos osztályba megyek és két hét múlva különtanárhoz is járok majd. 4 év alatt ezzel szerintem nem lesz gond. Igen azt tudom, hogy ehez a munkához csak egy képzést kellene elvégezni, de diploma nélkül kevés. A hiradástechnikai- vagy repülőmérnöki szakra gondoltam.

Köszönöm a válaszokat!

2015. jún. 29. 22:03
 5/6 anonim válasza:

Én nekem ugy néz ki hogy a 12.évfolyamon Amerikában leszek csere diák ( most megyek 11.-be) és utána szeretnék is ott maradni (Elvileg lesz is rá lehetőségem) ha minden jól megy majd akkor ott maradok

Ha még majd egy év múlva is érdekel keress fel az oldalon fenn leszek és tudok többet mondani.

2015. jún. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, miért nincs esélyed sem? Azért, mert lusta vagy információkat gyűjteni és tájékozódni. A nagyobb gond, hogy ez alapján megvezethető is vagy, hiszen egy magyar fórumon várod, hogy valaki elmagyarázzon neked egy igen bonyolult, soklépcsős folyamatot, és fel sem merül benned, hogy esetleg téves válaszokat kapsz majd. Ezen az oldalon ez bizony előfordulhat, mert jellemzően olyanok válaszolgatnak egyetemekkel kapcsolatos kérdésekre, akik nem is ismerik az adott ország oktatási rendszerét. Vagy - csak hogy a szebbeket említsük - összekeverik Angliát az Államokkal, az ösztöndíjat a diákhitellel, a SAT-tesztet a GCE- és a GCSE-tesztekkel, fogalmuk sincs, külföldiként hova milyen tesztet kell beadnod, meg azt hiszik, hogy ha középfokon lenyelvvizsgázol TELCen, akkor tárt karokkal várnak a professzorok.

De akkor befejezem az ekézésedet és segítek egy kicsit: első lépésként jó, ha kinézel egyetlen egyetemet, hogy a honlapján kikeresd és végigvedd a felvételi követelményeket. (Egyszerűbb, ha elsőként nem zsonglőrködsz öt másik university követelményeivel.) Utána rá fogsz jönni, hogy a tandíjat egy átlag magyar nemigen tudja csak úgy kipattintani, elkezdesz nézelődni ösztöndíjak és financial aid után... És persze beszámolókat olvasol, mindent észben tartasz. Rá fogsz jönni, hogy járható-e ez az út számodra vagy sem.

2015. jún. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!