Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ilyen tanulmányi jeggyel...

Ilyen tanulmányi jeggyel felvennének Angliába a Cambridge-i egyetemre? (lent)

Figyelt kérdés
9.-es vagyok. 3-as fizika és matek,viszont a többi 4-5.Több az 5-ösöm.Angol,Német 5. Beszélek még lengyelül.Angolból felsőfokút le tudnám tenni,azt mondják.Nyáron mindig angliába vagyok,és ott ugye tanulom a nyelvet.Szóval egy felsőfokú angol,es ez a tanulmány, elég lenne?
2015. dec. 21. 19:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Az érettségi számít elsősorban.

A jegyek pedig nem tükrözik ezt, ugyanúgy, ahogy a felvételi sem. Biztos volt olyan osztálytársad aki kitűnőként összesen 50 alatt írta meg és olyan is aki gyengébb eredményekkel 70-80 körül.

Kérdés az is, hová jársz gimnáziumba.

A gyereket dok helyen (főleg a gyengébb iskolákban) túlértékelik. Emellett nagyon sok iskola nem készít fel megfelelően az érettségire.

De szerintem nem lenne elég.

2015. dec. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
#1-es vagyok. Hová jársz gimnáziumba?
2015. dec. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Hajdú-Biharba egy erős iskolába.Most ha lehetek inkább nem írnám le.De nagyon erős suli.Nagyon sokat kell tanulni.
2015. dec. 21. 20:01
 4/16 anonim ***** válasza:
32%

Debreceni iskola?

Ott a Fazekas, a Tóth Árpád, az egyetemi gyakorló a jobbak.

Erős iskolák inkább Pesten vannak.

2015. dec. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ezek közül valamelyik?
2015. dec. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

"3. Cambridge

Az összesített ranglista 3. helyezettje, az 1209-ben alapított Cambridge, amely a harmadik legősibb, ma is működő, a lista szerinti legjobb európai egyetem. Az angol egyetem szinte olcsónak mondható a többi elitegyetem között, ugyanis a tandíj „csak” 9 ezer font (3,2 millió), ám az élet Angliában sem olcsó, az egyetem kalkulációi szerint egy hallgatónak egy évben még további 7800 fontra van szüksége a minimális megélhetéshez, vagyis összesen 5,7 millió forinttal számolhatunk egy évre nézve."

2015. dec. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nem kellene hozzá Cambridge Proficiency nyelvvizsga is?
2015. dec. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
52%

Ez elég tág fogalom. Szak?

De szerintem nem sok esélyed van...

2015. dec. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy sima felsőfokú lócitromot se ér. :D

Ott már van felvételi elbeszélgetés is öcskös. :D

A jegyeid meg közel sem elegek.

2015. dec. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
"Since you will study in English, the University requires all applicants to demonstrate competence in the English language at a very high level..."
2015. dec. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!