Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen jó szakmák vannak a...

Milyen jó szakmák vannak a földrajzzal kapcsolatban? Milyenek vannak az idegen nyelvvel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, tehát nem sokára el kell döntenem, hogy mivel is szeretnék foglalkozni az egyetemen. Nagyon szeretem a földrajzot és az angolt is, de nem tudom melyikre lenne érdemesebb jelentkezni. Milyen szakmák vannak tehát ezeken a területeken?
2010. márc. 28. 13:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Geológus, tanár
2010. márc. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

az idegenforgalomban is el lehet helyezkedni, igaz ott inkább a nyelv számít, a földrajzi ismeret kevésbé. annyi előnyöd származhat belőle, hogy ha pl utazási irodában kapsz munkát, az uticélokat talán könnyebben tudod jellemezni, mert már tanultad és megmaradt benned


stewardess, szállodai recepciós, utazási irodai dolgozó, terület-településfejlesztő, idegenvezető, turisztikai újságíró-riporter...


turizmus-vendéglátás szakon tanulok, nekem egy utazási iroda a cél :) de szívesen lennél stewardess vagy riporter is.. nem minden munka van felsőfokú tanulmányokhoz kötve, de a nyelv majdnem mindenhol elengedhetetlen. ehhez a szakhoz 2 szakmai nyv kell majd, közgazdász diplomát ad, tehát matek és közgáz tárgyakat kell tanulni, de önmagában nem olyan húzós, annál érdekesebb szak.. azonban elég felkapott és telített..

2010. márc. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Én is szerettem volna az idegenforgalomban elhelyezkedni(vagyis még mindig szeretnék) csak a barátommal sokat vitatkoztunk emiatt, így inkább lemondtam róla(igaz ezt nem ebbe a témába kéne írni). Ezért maradt a földrajz.

Amúgy milyen az a szak? Én egyáltalán nem értek a matekhoz, szóval ez már rossz pont ha ott van:(

2010. ápr. 1. 15:45
 4/6 anonim ***** válasza:

Nehogy már a barátod mondja meg mi érdekel téged, mit szeretnél tanulni és mi leszel ha nagy leszel!!!!

Azért, mert valaki csinos recepciós vagy mosolygó stewardess, esetleg sokat utazó animátor, még nem kurv@ vagy egyéb becstelen izé...

Ha meg a távolság miatt görcsöl, felesleges, azt is kismillió kapcsolat átvészelte már. felsofás kérdése.. azért mert iskolába jársz és esetleg néha elmész plázázni, kávézni, ritkán buliba még nem csalod meg.. pasiért ne adj fel semmit, én már megtanultam :)


turizmus-vendéglátás szakon nincs sok matek, az első 1,5-2 évben tanulják csak, de az is könnyű.. analízis, valószínűségszámítás, statisztikai számítások, a közgázi tárgyak sokkal húzósabbak! 4-esre érettségiztem matekból, 3-4-esre letettem a matek vizsgákat elsőre, szóval nem ez a perdöntő..


Amúgy a földrajz szakról is tudsz szakosodni a turizmus felé, bár ezt egyeteme válogatja, hogy milyen szakokat sorakoztat fel..

az életcélodat neked kell ismerned, és most azért tanulhatsz, hogy azt csináld 30-40 évig, amit szeretsz, ami érdekel. A pasi meg ki tudja meddig lesz melletted? :/ később majd vered a fejed a falba, hogy miért hagytad magad befolyásolni.. persze lehet így döntenél jobban.. mindenesetre én örülök, hogy ezt tanulom

2010. ápr. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A barátom nem tart kurv@nak emiatt, csak a távolság miatt görcsöl. Azt mondta, hogy nem szeretné, ha a barátnője szinte soha nem lenne mellette.

Rendben, megnyugodtam, hogy nem kell sokat matekozni. Mit takar az, hogy "sokat utazó adminisztrátor"? Jól hangzik, igaz én inkább idegenvezető szeretnék lenni.

Köszönöm az eddigi válaszokat:)

2010. ápr. 2. 13:43
 6/6 anonim ***** válasza:

animátor az az adminisztrátor... ő felügyel a gyerekekre egyébként meg szervez ilyen-olyan programokat nekik


Az idegenvezetéshez nem kell főiskola, elég ha egy 2 éves OKJ képzést elvégzel és nyelvvizsgázol. Nem helyezkedhetsz el e végzettség nélkül, mert megbüntetnének.. Ha ilyen terveid vannak, felesleges a turizmus és a földrajz szak is, időben és pénzben sem mindegy mit és mikortól tudsz dolgozni..

2010. ápr. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!