Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Német nyelvterületen egyetem/s...

Német nyelvterületen egyetem/szemeszter beosztás?

Figyelt kérdés
Ahogy neztem egy-két németországi egyetem szemeszter beosztását, azt látom hogy egy egyetemi hallgatonak semmi nyári szünete nincs. Előadások, szorgalmi hetek aztán vizsgák és már másnap kezdődik az új szemeszter. Van olyan köztetek aki kint tanul és ha igen, ő hogy oldja meg a hazlátogatást? Csak decemberben mikor 1 hetre lekapcsoljak az épületben a villanyt? Még ha van is nyáron valahol 1 honap szabad akkor meg erősen ajánlott a gyakorlat egy cegnel, h mire vegez az ember ne csak papirt tudjon felmutatni. Tehát egy évben egyszer tudnék csak hazalátogatni?
2016. febr. 2. 21:31
 1/1 anonim ***** válasza:
Azért nem eszik olyan forrón a kását, a téli szemeszter például általában október 1-től március 31-ig tart, de ez nem azt jelenti, h az oktatás már okt. 1-én el is kezdődik, akkor még mindenféle regisztráció van, a tényleges oktatás például a potsdami egyetemen az idén csak okt. 12-től február 6-ig tartott (közben karácsonyi szünettel), vizsgaidőszak március 31-ig, utána megint másfél adminisztráció, vagyis a tényleges oktatás megintcsak nem ápr. 1-től van, hanem csak 11-től van. A nyári szemeszter hasonlóan van felosztva, de Potsdamban akkor van 1 hónap rendes szünet is (szünet előtt 1 hét vizsgaidőszak, szünet után 1 hónap amiben még vizsgázol, gyakorlatozol, stb...).
2016. febr. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!