Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha a szüleim ki mennek Angliáb...

Ha a szüleim ki mennek Angliába dolgozni, nekem ott van esélyem egyetemre járni abból az alapfizetésből amit ott kapnának?

Figyelt kérdés
Pályaválasztás elött állok.A szuleim ki szeretnének menni Angliába dolgozni hogy állják nekem az itthoni egyetemet (Orvosira készulök). A szuleim egyszerű munkás emberek. Bár tandijat nem kéne állni, csak a megélhetés(számlák, lakás, kaja) Azonban felmerült az is hogy kinnt kezdjem az egyetemet. De még esetleg az is hogy én is dolgozzak 1-2 évig, aztán abból a spórolt pénzből itthon kezdjem az egyetemet, es már nem lenne gondom az anyagiakkal.Mit gondoltok mi lenne az ésszerübb megoldás? Eleg jó az angol nyeltudásom, sőt fokozatosan képzem magam, bár tudom ez még nem elég. Ambicióval es szorgalommal ez lehetséges? Ha nem is orvosi, akkor meg erdekelnek a mérnöki szakok(vegyész,epitész) illetve a pénzugy, könyvelés ilyesmik :) Köszönöm elöre is a válaszokat.

2016. febr. 8. 09:38
 1/3 anonim ***** válasza:
45%

Angliában az egyetemeken (nem kevés) tandíj van, nem tudom, mi az "alapfizetés", de utána kell járni az esetleges kedvezményeknek, diákhitelnek stb., mert anélkül nagyon drága mulatság tud lenni, a legtöbben part time munkát végeznek mellette.


Az orvos- és mérnökképzés Magyarországon nagyon jó, tehát én a helyedben otthon végezném el az egyetemet. Ha utána mész ki külföldre, biztos, hogy jó állásod lesz.


Én nem csinálnám azt, hogy pár évig külföldön dolgozok egyetem előtt, mert tapasztalat, hogy utána már nehéz visszaülni az iskolapadba. Sokan jönnek külföldre úgy, hogy csak 1 év egyetem előtt, aztán végleg ittragadnak. Ez sem feltétlen rossz, de diplomával jobb esélyeid lennének.

2016. febr. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha van rá lehetőséged, KINT TANULJ!
2016. febr. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem diákhitellel próbálkozz majd, vagy válaszd Skóciát.
2016. febr. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!