Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Felvehetnének külföldre...

Felvehetnének külföldre orvosi egyetemre?

Figyelt kérdés

Hatosztályos gimibe járok, most vagyok 11-es. Mindig jól tanultam, senki sem kényszerít rá, magam ülök le, és tanulok amíg nem vagyok biztos az anyagban. Biosz illetve kémia fakultációra járok, bioszból csont nélküli ötösöm lett, remélem ezt megtartom a csoportban júniusig :)

Csináltam már kettő emelt nyelvvizsgát (angol, német). Szeptemberre tervezek egy középszintűt még franciából. Sajnos ezeket nem számítják bele mind..

Leginkább Angliába szeretnék menni, vagy a Skandináv országok egyikébe.(Ha jól tudom, valamelyiknek nincs is orvosi képzése, mert itt Magyarországon olcsóbban megússzák a diákok). Mennyi eséllyel kerülhetnék be oda? Van valamilyen ösztöndíj amit megpályázhatnék? Ráadásul szaknyelvből kellene oda nyelvvizsga, néztem pl. a Cambridge-féle az 90.000 Ft, és 2-3 évig érvényes. Hogy működik ez?


2016. febr. 13. 23:14
 1/1 anonim ***** válasza:
Vannak külföldi egyetemek felé közvetítő egyesületek, amiknek van honlapjuk is. Ők tudnak erről mindent, ilyeneket keress, ők segítik a fiatal diákokat ez ügyben. Nevet nem tudok mondani, google.
2016. febr. 14. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!