Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mit tehetek 9. -ben, hogy...

Mit tehetek 9. -ben, hogy majd az Oxfordra járhassak?

Figyelt kérdés

Sziasztok:)

Most vagyok kilencedikes egy elit gimiben, és nagy álmom Oxfordba járni, viszont az angolt csak idén kezdtem, és még nem vagyok olyan penge, hogy megtaláljam a weboldalukon, mi kell oda. Ha valaki segítene, esetleg aki odajárt, nagyon megköszönném.



2016. febr. 14. 14:10
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
Semmit, mire ideje lenne elmegy tőle a kedved.
2016. febr. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
konkrétan melyik szak érdekelne?
2016. febr. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Biológia, orvosi, orvosi biológia, biokémia
2016. febr. 14. 15:16
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Biológia

[link]

Orvosi

[link]

Biokémia

[link]

Orvosi biológia

[link]


A többi alapszak:

[link]

A többi orvostudományi mesterszak vagy doktori képzés:

[link]


Itt a szakok adatlapjain mindent megtalálsz, requirements fül alatt a követelményeket a bejutáshoz, fees and funding fül alatt a költségeket, diákhitellel és ösztöndíjakkal kapcsolatos információkat, how to apply alatt, hogy hogyan jelentkezhetsz, a tantervet is leírják stb... Nem kell hozzá szerintem emelt angol, hogy megértsd. Szótárazd ki, ha valamit nem tudsz. Ha ilyen ambícióid vannak, akkor ez a legkevesebb, ennél már csak nagyobb akadályok lesznek, ha tényleg ilyen egyetemre akarsz járni.

2016. febr. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget:)
2016. febr. 14. 15:58
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyébként oldalt látni, hogy hány felvételizőt interjúztattak meg és abból mennyit vettek fel.

Orvosira ahogy látom elég nehéz bekerülni. A jelentkezők csak 30%-át interjúztatták meg azoknak is csak a 11%-át vették fel. Ez is 152 ember volt, szóval rengetegen jelentkeznek.

Biokémiára meg az emberek 80%-át behívták interjúzni, konkrétan majdnem mindenkit és a 24%-át fel is vették. Durván minden 4. ember bekerül. Ezt is azért érdemes figyelni :D

2016. febr. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, asszem nagyon tepernem kell, mert matekból borzalmas vagyok, és egyelőre
2016. febr. 14. 21:25
 8/9 A kérdező kommentje:
kémiát sem tanultam gyakorlatilag
2016. febr. 14. 21:25
 9/9 anonim ***** válasza:

Van egy szervezet, ami külföldi tanulásokra készíti fel a diákokat. Nem tudom mi a neve, de biztosan megtalálod, hozzájuk be kell iratkozni, azt hiszem felvételizni is, szóval ez az első pont.

Emellett középiskolában mindenből ötös, ez a minimum, ezek mellett minél több versenyre elmenni, lehetőleg abból, ami érdekel, és amit akarsz majd tanulni, OKTV, meg minden, ami lehet. Van valami kutdiák nevű dolog is, azt is kellene csinálni.

Sőt talán a legjobb, ha már erre a helyre járó magyarokat keresel, és velük is beszélsz.

2016. febr. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!