Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Érettségi után szeretnék...

Érettségi után szeretnék egyből külföldi egyetemre menni. (Franciaország) Hogyan?

Figyelt kérdés

Franciaországban szeretnék egyetemre járni, azonban nincs pénzem se nekem, sem a családomnak a tandíjra. A nyelvtudással és a tanulmányi átlaggal nincsen gond, de nem tudom, hogy tanulhatok-e egy ottani egyetemen ösztöndíjasként. Tud erről valaki valamit?


Tudom, hogy sokan azt mondanák, hogy menjek magyar egyetemre, és második évtől jelentkezzek Erasmusra. Azonban voltam nyílt napon az ELTE-n, és egyáltalán nem tetszett az a szak, amire amúgy jelentkeznék, más egyetemen pedig kevésbé színvonalas ez a szak (tudomásom szerint). De tegyük fel, hogy kibírom azt a két félévet Pesten, és 2. évtől megyek Erasmusra. Az csak két félévre szól maximum, utána jöhetek haza megint, és a vizsgáim nagy részét is itthon kéne megcsinálnom, stb... Én viszont nem akarnék visszajönni, mert nem akarok Magyarországon tanulni/lakni.

Nincs másik választás? Tanácstalan vagyok.



2016. márc. 17. 20:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha van nyelvtudásod, akkor kiguglizhatsz magadnak egy ösztöndíjat... bár nem hiszem, hogy van ilyen kelet-európaiaknak.Az egykori gyarmatokról jövőket szívesebben fogadják.

Milyen szakról van szó ?

Franciaországban az állami egyetemeken nem szokás tandíjat kérni, viszont a megélhetésed magadnak kell biztosítani, ami tekintve az ottani munkanélküliséget, szerintem a lehetetlen kategória. Franciaország nem az ideális letelepedési hely bevándorlóknak <-> "mert nem akarok Magyarországon tanulni/lakni."

2016. márc. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nyelvi szakra szeretnék menni (ázsiai nyelvek). Tudom, hogy viszonylag nagy a munkanélküliség, de már voltam Franciaországban (nem csak pár napot), nagyon megszerettem, és már régóta ez az álmom, hogy oda mehessek. Szóval erről nem fogok lemondani azért, mert nehéz lesz munkát találni, vagy mert nem a legideálisabb hely. Mert tényleg lehet, hogy nem a legideálisabb hely a bevándorlóknak, de mégis ebbe szerettem bele, a többi hely már nem lenne olyan.
2016. márc. 19. 14:20
 3/6 anonim válasza:
Én úgy gondolom, hogy ha nagyon szeretnél valamit el fogod érni, de türelem kell hozzá. Ha itthon nem akarsz tanulni, esetleg elmehetnél dolgozni, hogy előkészítsd azt az alapot ami a kinti élethez kell. Legalábbis annak elkezdéséhez. Ha esetleg van német nyelvtudásod kimehetsz Ausztriába, ott könnyebb összeszedni. Az Erasmus is egy nagyon jó program, de ha annyira nem akarsz itthon egyetemre menni, akkor a helyedben az előbbit csinálnám. :)
2016. márc. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én a helyedben keresnék egy emailt (esetleg telefonszámot) az egyetem honlapján, és legjobb nyelvtudásomat bevetve leírnám a történetemet, csak hogy lássák, tényleg elsajátítottad a nyelvüket, komolyan gondolod. Biztos szívesen válaszolnak, szerintem van lehetőség ilyesmire. Lehet, hogy pl. diákhitellel, amit az állam visszafizet, ha olyan jól teljesítesz (azt hiszem a UK-ban van ilyesmi rendszer). Egy próbát megér. :)
2016. márc. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem simán találnál melót pl mekiben vagy vapianoban vagy valami nagy cégnél ami mellett még sulizhatsz is, én ugyan ezt tervezem ausztriában már itt dolgozom egy ideje,és sok ismerősöm csinálja ezt h pl vapianoban melo és melette suli v catering cégnél dolgoznak vagy elmehetsz pl egy fél évre oceánjáro hajora dolgozni, pénzt gyüjteni és utána franciaországba és az összegyüjtött pénzedbol kihuzod addig amig nem találsz valamit...
2016. márc. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én most nyáron megyek au pair-kedni.

A fizetés nem sok, 85 Euro/hét, tehát abból nem fogsz annyit félre rakni, h egyetem alatt megélj belőle. Javaslom a hajózást, az egész szépen fizet, az egészet félre tudod rakni.

Azt nem tudok, h a kollégiumokért mennyit kell fizetni, valószínűleg kevesebb, mint a lakásbérlés, de szerintem muszáj előtte dolgoznod, h legyen vésztartalékod.

2016. ápr. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!