Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Franciaországban milyen...

Franciaországban milyen munkát tudnék kapni érettségivel?

Figyelt kérdés

A diplomám folyamatban van, csak passzív féléven vagyok. Viszont addig is szeretnék kimenni dolgozni egy félévet. Alapfokon tudok franciául, angolul felsőn.


Pincérkedésre, bolti eladóskodásra gondoltam. Milyen esélyem lenne ilyenre?



2016. febr. 20. 16:06
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

1. A magyar érettségi Franciaországban semmit nem ér, így azzal nem is foglalkoznak.

2. Ha Franciaországban akarsz dolgozni akkor francia nyelven kell tudnod kommunikálni. Az angol nyelvre azt mondják amit otthon is. "Jó ha van, de nem ez az ország hivatalos nyelve".. Csak megjegyzem: Nem sokan tudnak angolul a született franciák közül sem..(aki akarta tanulta aki nem az nem tanulta)

2016. febr. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Alapfokù francia tudassal esèlytelen. Franciaorszàg az nem Anglia, francia tudas nèlkül nincs semmilyen munka. Franciaorszagban a külföldiek nagy resze olyan helyről jön, ahol a francia a hivatalos nyelv(Algèria, Marokkò, Tunèzia, Burkina Faso, Szenegàl, stb) vagy nyelvrokonsàgban àllnak.(romàn).


A volt gyarmatokròl jövők előnyben vannak.

2016. febr. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

És középfokú nyelvtudással is előnyben lennének?

Be tudnék iratkozni egy intenzív tanfolyamra mielőtt megyek. B2-es szinttel gondolom már máshogy állna a szénám mint B1-es szinttel. Vagy nem sokat számítana az sem?

2016. febr. 20. 16:24
 4/9 anonim ***** válasza:
54%
Szintekkel ne foglalkozz. Egy, franciàt anyanyelvi szinten beszèlő algìrhoz kepest mindig hatranyban lesz egy euròs polgàr. Tudom miről beszèlek. Franciàknàl a folyèkony nyelvtudàs minden esetben elvàrt.
2016. febr. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nekem az angolommal Franciaországban csak rossz tapasztalatom van.


Folyami hajón dolgoztam, és mikor kimentem Lyonban, olyan üzlet is volt, ahol kérdésemre válaszolták, hogy "No english" és az ajtóra mutattak..

2016. febr. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Franciaországban mint külföldi felsőfokú nyelvtudással tudsz elhelyezkedni és a hiányszakmákban a legkönyebben.
2016. márc. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

aupairworld.com

most megyek ki

A-B között vagyok nyelvtudásilag, meg akarok tanulni rendesen. Fizetés minimális, mert csak zsebpénzt kapsz.

2016. márc. 26. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Az érettségit le kell fordítani, személyigazolvány vagy útlevél és eu-s tb kártya a többit a munkáltató elfogja mondni. Nekem is a konzulátus mondta ezeket. Persze a nyelvet tudni kell.
2016. aug. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Angol ha munkát vállalsz nem jó bár kétlem hogy egy hajón ahol külföldi vendégek is tartozkodik akkora gond lenne. Egyáltalán nem úgy állnak hozzá legalábbis én az ellenkezőjét tapasztaltam.
2016. aug. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!