Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Gimnázium folytatása Németorsz...

Gimnázium folytatása Németországban?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Lehetőségünk lenne kiköltözni Németországba júliusban,így a következő osztályt már ott kezdeném.

Most 10.-es vagyok, 2 éve tanulom a nyelvet. Szerintetek betudnék illeszkedni? Jelenleg majdnem kitűnő vagyok és jó esélyem lenne jó érettségit tenni.

Nem rontanám el a jövőmet ha kimennék?

Tudnék jó szinvonalon teljesíteni? Mennyire fogadják be a küldföldi diákokat?


Személyes tapasztalatoknak nagyon örülnék!:)


2016. ápr. 21. 20:56
 1/2 anonim válasza:

Nos sajnos németes tapasztalatom nincs, mert angolos vagyok, és kitűnő vagyok belőle, de hidd el, nem olyan könnyű csak úgy, akár kitűnővel pár év iskolai tanulás után beszélni a nyelvet ahogy te gondolod, úgyhogy ha kiköltöztök akkor drága kösd fel a gatyád, de tényleg, mert nem olyan mint az iskolában

Na szóval ha kimentek az a minimum hogy megpróbálod naponta gyakorolni, és tanulni a nyelvet, és mielőtt kiköltöznétek júniusban kicsit szétnéznétek ott, és ha tudsz (hatás szünet meg minden nélkül) szépen, gond nélkül elbeszélgetni élőben legalább kb 10 percig egy némettel akkor azért van esélyed

(mert én kb ugyanennyi ideje tanultam az angolt, kitűnő voltam, meg is értettem a külföldi képregényeket meg minden, de amikor egy angol nyelvű külföldivel kellett beszélgetnem, az csak egy rövid ideig ment, mert élőben nem olyan könnyű)

2016. ápr. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A társalgással alapvetően nincs gondom. Középfokúra készülök jelenleg. Attól félek,hogy a tantárgyak tanulása menne nehezen.
2016. ápr. 22. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!