Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Egyetemi felvételi rangsorok,...

Egyetemi felvételi rangsorok, ki ért hozzá?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nem tudom érdemes- e rangsort módosítanom az alábbi esetben.

A egyetemre szeretnék felvételt nyerni. Ezt írtem be elsőnek. B egyetemet írtam másodiknak. B egyetemen alacsonyabb a ponthatár. Számításaim szerint az érettségim nem lett túl jó, és A egyetemre nem fognak felvenni. B egyetre viszont igen.

Namost. Ha így hagyom a sorrendet, hogy A egyetem van elől B egyetem van 2.nak, és A egyetemre nem vesznek fel, akkor B egyetemen hatrányba kerülök azzal szemben aki ugyanannyi pontszámmal B egyetemet irta be elsőnek?



2016. máj. 31. 19:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nem kerülsz hátrányba. Ha ponthatár felett vagy, felvesznek. Ha másnak ugyanannyi pontja van, mint neked, akkor egyforma elbírálásban részesültök. Vagy mindketten bejuttok vagy egyikőtök sem.
2016. máj. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy hányadik helyen jelölöd meg az adott szakot, iylen szempontból lényegtelen. A rendszer az adott szakra jelentkezőket minden esetben felvételi pontszám szerinti csökkenű sorrendbe teszi, és azokat, akik más szakot előrébb megjelölve felvételt nyertek máshová, szelektálja a rendszer.
2016. máj. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ugyan ezen gondolkodtam kérdező!! :) Dejó hogy feltetted a kérdést. Ugyan igy csinálom én is és ezen parázok hogy lehet meg kéne cserélni a sorrendet.

De akkor most megnyugodtam

2016. máj. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor lényegében olyan mint a gimnáziumi felvételi? Hogy mrgjelenik a nevem a listán, meg a vonal, a ponthatár. És ha az aki előttem van,mást ír be elsőnek, és őt felveszik, akkor az én nevem előrébb csúszik? És akár a vonal alól is bekerülhetek az egyetemre?
2016. máj. 31. 19:38
 5/5 anonim ***** válasza:

A rendszer a jelentkezőket sorbateszi, és a legutolsónak felvett ember pontszáma lesz a ponthatár, nem előre húzzák meg, így nem "csúszkálsz" a felvételi ponthatár alatt/felett.

Figyelj: ha neked és másnak ugyanannyi pontja van, akkor te nem kerülsz előnybe vele szemben, ha te első helyen, ő meg hátrébb jelöli meg. Ilyen szempontból lényegtelen.

2016. máj. 31. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!