Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Kint jobb tanulni, mint itthon?

Kint jobb tanulni, mint itthon?

Figyelt kérdés
2016. jún. 15. 07:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Mitől lenne jobb?
2016. jún. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mivel "kint" nem magyarul tanítanak és elvárják töled is a kimondottan jó nyelvtudás, ezért lehet, hoyg "jobb", de neked biztos sokkal nehezebb, mint "itthon".
2016. jún. 15. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Ausztriában tanulok, nem tudom hogy a kint alatt nem e távolabbi helyekre gondolsz, de Ausztria annyibsn más, hogy a körülmények mások. Nem fapados" az iskola, tiszta, rendezett. A tanárok a legtöbb tárgybol figyelembe veszik hogy nem anyanyelv a német nyelv. Iskolafüggő persze. Magyarországon a felsőoktatás szerintem nagyon jò. Elég magas szinten folyik, de a körülmények miatt nehezebb is. Itt kint diákmunka mellett ami 970 euro/ egész jò . Persze nehéz heti 30 òrát letolni suli mellett, de legalább van lehetőség rá. Magyarországon ugyanezért a munkáért max egy cipőt veszek és nem kajáltam.
2016. jún. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én egy szemesztert voltam Dániában, nekem jobban tetszett az ottani oktatási rendszer. Kéttannyelvű gimibe jártam, szóval nem volt újdonság angolul tanulni. Nekem szimpatikusabb, hogy nagyobb a hangsúly a csoportmunkákon és a gyakorlati képzésen és nem csak folyamatosan körmölni kellett. Egyszerűbben adják le az anyagot (habár úgy tudom itthon is ugyanaz a szak angolul általában könnyebb, mint magyarul), jobb a számonkérési módszerük. Esettanulmányokat kell megoldani közösen, ami a problémamegoldást és csoportmunkát fejleszti. Nagy a hangsúly azon, hogy a leadott elméletet gyakorlatban is használják (így jobban rögzülnek és érthetőbb is) és készségeket is fejlesztenek azon kívül menyire tudsz gyorsan jegyzetelni másfél órán keresztül.
2016. jún. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!