Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Melyik európai országokban...

Melyik európai országokban ingyenes a felsőoktatás?

Figyelt kérdés
2016. jún. 16. 17:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Könnyebb lenne felsorolni, amelyikben nem, Magyarországgal az élen. :) A skandináv országokban pl. az. Angliában nem jellemző annyira, azt hallottam.
2016. jún. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen, Angliában elég magas a tandíj. :(

Amit tudok, hogy elvileg Dániában, Skóciában, Írországban és Ausztriában ingyenesek az állami egyetemek és főiskolák, de ez nem teljesen biztos, ezt hallottam.

2016. jún. 16. 21:34
 3/9 anonim ***** válasza:
Dánia tuti, én ott kezdek szeptemberben és tök ingyenes :) Persze tankönyv meg kaja meg lakás, de azt Pesten is kifizetném. Itt legalább normálisak velem :)
2016. jún. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon sok sikert kívánok hozzá! Általánosságban, európai viszonylatban mennyire erősek a dán intézmények (főleg a reál kurzusok terén, ha esetleg van ilyesmi tapasztalatod)? Mennyire egyszerű angol nyelvű képzést találni, vagy főleg csak ilyenek vannak?
2016. jún. 16. 22:39
 5/9 anonim ***** válasza:
Németországban is ingyenes az oktatás.
2016. jún. 20. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ausztriában is ingyenes, egészen addig, amíg nem kaszálnak el valamilyen tárgyból. [link]
2016. jún. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Reál téren nincs tapasztalatom, mivel én design-t tanulok majd. Nagyon sok angol nyelvű kurzusuk van, érdemes szétnézni.

2016. jún. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sziasztok, Írország sem ingyenes. Viszont Skócia az. Sőt, nagyon szèp ösztöndíjat is adnak, plusz lehet kolit is igènyelni.
2016. júl. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

[link]

Végül ezt találtam, illetve több hasonlót is a Google-ben. Több kulcsszóval is érdemes próbálkozni, nem mindenhol aktuálisak és helyesek az információk, de nekem ez segítségemre volt, így gondoltam, megosztom mindenkivel. :)

2016. júl. 31. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!