Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Rendornek Nemetorszagban? ...

Rendornek Nemetorszagban? Kikoltoztem Nemetorszagba (18L) Otthon esti tagozaton jarok gimnaziumba,11. be mennek iden viszont lehet hogy itt folytatnam levelezoi helyett

Figyelt kérdés

Otthon is rendeszetire mentem volna utana

Viszont ha itt folytatnam a sulit mit kene ahhoz 10 osztaly utan elvegeznem hogy jelentkezhessek rendortiszti foiskolara?


2016. júl. 10. 18:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Kint tanulnál rendőrnek vagy itthon (már nem Rendőrtiszti főiskola a neve)?
2016. júl. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Épp ez a kérdés hogy otthon befejeztem a 10. osztályt és hogy itt kint mit kéne csinálnom hogy rendészetire menjek itt kint ? :)
2016. júl. 10. 20:16
 3/5 A kérdező kommentje:
jjajj itt kint csak egyszer :D
2016. júl. 10. 20:16
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja, értem. Jó hír, hogy már nem követelmény a német állampolgárság, úgyhogy nem redukálódik rögtön 1-re a választási lehetőségeid száma. :)

Mely tartományba mész? Kerestem pár oldalt, hátha segítenek, érdemes böngészni őket:

Hessen:

[link]

Niedersachsen:

[link]


És még lehetne folytatni. Lényeg a lényeg, kell az érettségi, utána pedig jelentkezned kell a fősulira/egyetemre. Németországban a legtöbb felsőoktatási intézmény megköveteli a TestDaF nyelvvizsga bizonyos szinten való teljesítését külföldieknek ahhoz, hogy egyáltalán tanulhass ott, így érdemes a lakóhelyed szerint szóba jöhető felsőoktatási intézmények honlapjait megnézned.

2016. júl. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Tehát érettségi mindenképp kell otthon akkor :/


Azt hittem itt tudom folytatni valamivel és utána tudok jelentkezni


Köszönöm szépen :)

2016. júl. 10. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!