Kezdőoldal » Utazás » Európa » Németországba, Ausztriába van...

Németországba, Ausztriába van értelme menni megpróbálni a munkát, ott élést, ha nem ismerünk senki?

Figyelt kérdés

Férjemmel gondolkozunk azon, hogy kiköltözünk 3 évre külföldre, hogy pénzt gyűjtsünk házra. Angolból közép nyelvtudásunk van, tehát nagyon gondolkodunk Skóciában, de mivel csak 3 év múlva szeretnénk kiköltözni(akkor lesz vége az egyetememnek), ezért van lehetőség addig megtanulni németül is. Németországban és Ausztriában azért gondolkozunk, mert szeretnénk 6 havonta hazajönni a családhoz, s az jóval közelebb van, ráadásul olcsóbban is hazatudunk jönni(ugye?), így nem megy el annyi pénz az utazásokra. Ott viszont nincs ismerünk, míg Skóciában van.

Köszönöm előre is!



#Ausztria #Skócia #Németország lakhatás #Németországban élni #Ausztriában élés #Ausztria élet
2015. jan. 16. 09:53
 1/3 anonim ***** válasza:
44%

Ha angolul már beszéltek, akkor nem értem miért németbe akartok menni. Amíg nem mentek ki, tanuljatok meg angolul felsőfokon. Ha szerencséd van, és jó az angolod, és jó a diplomád, akkor még talán kapsz valami jobb munkát is, mint a minimálbéres kétkezi munkák.


Én Londonban dolgoztam egy évig mosogattam. Tandíjra gyűjtöttem. Onnan pl semmivel sem drágább hazajönni, mint Bécsből.. Az utazás ára nem kapcsolódik ennyire élesen a megtett kilométerekhez. Ha olyan helyre mentek, ahol van fapados járat, egy Budapest Anglia távot megtesztek 20-30 ezer forintból. Ami lássuk be, nem sokkal több mint a MÁV jegy.


Maga az ismerős ténye nem feltétlen jelent sokat, ha elég talpraesettek vagytok. Ha nem tudsz szerezni állást, akkor olyan sok vizet nem zavar. Odamentek, bejelentkeztek az államnál, aztán a munkaközvetítőnél, és ennyi. Ha meg diplomás állásra pályáztok, az ugyanúgy megy itthon. Elküldöd az önéletrajzod, kitöltöd a teszteket, aztán majd vagy behívnak, vagy nem interjúzni.


Én a helyetekben mindenképp Angliába mennék, lévén hogy már beszéltek valamennyire angolul. És inkább az angolt nyomnám meg.


De előre szólok, 3 év után már nem fogtok visszajönni Magyarországra! :) Ha valakinek nem tetszik és nem bírja, az egy évet ha kihúz. Aki ott van már évek óta, nem fog ide visszajönni.

2015. jan. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ?

Anglia helyett esetleg Skócia? Csak azért, mert Anglia már nagyon telített. Angliában élnek nővéremék, tehát esetleg hozzájuk is tudnánk menni, de ott már annyi a külföldi, hogy szerintem esetleg nagyobb esélyünk lenne Skóciában munkát találni. Az meg, hogy nem beszélünk "skót angolul" semmit nem jelent, mert pár hét alatt rá állna az agyunk, ha már amúgy is jól nyomjuk az angolt.

2015. jan. 19. 08:27
 3/3 anonim válasza:
Hellóka, azóta mi újság veletek?
2022. márc. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!