Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Nekem, innen Magyarországról...

Nekem, innen Magyarországról van arra lehetőségem, hogy külföldön tanulhassak tovább, egyetemen/főiskolán? Pl. : Ausztria, Németország, Anglia, Amerika

Figyelt kérdés

Pl.: Hien is megy ki majd Amerikába, most tudta meg, és a Gáspár Evelyn is Franciaországot célozta meg.


Hogyan nyílhat erre lehetőségem?



2014. márc. 11. 16:02
 1/3 anonim ***** válasza:

választasz egy országot, egy egyetemet, és a honlapjukon lecsekkolod a dolgokat

akár Dániába is mehetsz

vagy marad az erasmus

2014. márc. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bárki jelentkezhet bármelyik egyetemre, amennyiben van megfelelő nyelvtudása és elég pénze erre (na meg egy kis ész se árt).

Európában vannak egyetemek, ahol ingyen tanulhatsz, Bécs például, de Norvégia vagy Finnország is ilyen, ha jól emlékszem. Viszont elég drága lehet még így is, ugye a lakhatás... ha van rá pénzed és megfelelő nyelvtudásod, akkor kiválasztod, utánanézel, hova akarsz menni, felvételizel és kész...


Viszont amerikában olyan tandíjak vannak, hogy már a gyerekek születésétől kezdve gyűjtenek rá a szülők...szóval arról ne nagyon álmodj szerintem.

2014. márc. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ausztriaban es nemetorszagban pl jogszabaly van arra h 8% nak külföldinek kell lennie a tanulok közül...De Ausztriaban a nemet nyelv nagyon fontosssss
2014. márc. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!