Érettségi Angliában?

Figyelt kérdés

Böngésztem a neten tájékozódás képpen, de hátha van valakinek személyes tapasztalata. Angliában hogy megy az érettségi megszerzése?

Gondolkodunk a kiutazáson, de csak egyikünknek van meg az érettségije. Itthon ez még 4 év. Kint mi a folyamata? Csak angolul? Van ahol magyarokat is tanítanak és meglehet csinálni? Hány év? Mennyibe kerül?Mik a kritériumok?



2016. aug. 29. 09:42
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja persze gondolok itt felnőtt képzésre munka mellett nem a nappalira :)
2016. aug. 29. 09:53
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Gondolkodunk a kiutazáson, de csak egyikünknek van meg az érettségije.

Minek akarsz értségit csinálni? Szeretnél tovább tanulni?


Kint mi a folyamata? Kinézel egy intézetet ahol csinálnak gcse-t vagy a levelt és jelentkezel oda.


Csak angolul? Igen


Van ahol magyarokat is tanítanak és meglehet csinálni?

Nem


Hány év? Én egy félévalatt csináltam meg a matekot és az angolt

Mennyibe kerül? angol , matek ingyen van

Mik a kritériumok? változó

2016. aug. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Amennyire tudom, a GCSE a vicc kategoria a hazai erettsegihez kepest. A Level mar talan megkozeliti.


Amugy is kell/hasznos angolul tudnod, foleg kint. Innentol mar nem mindegy milyen nyelven csinalod? Ha kint vagy amugy is, hamar megtanulsz angolul meg 0-rol is.

2016. aug. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, nekem már van érettségim,itt felsőoktatásban tanulok, majd talán ott is ha úgy alakul.

Páromnak csak szakmája van, itthon most kezdi az érettségit.Nem látom értelmét kimenni úgy h nincs érettségije mert sajnos nem ér semmit de felsőoktatáshoz nélkülözhetetlen, mert késöbb ő is ott folytatná. Ha lehetséges akkor ott megcsinálná.


Elsőnek: te is felnőttként érettségiztél le ott? A GSCE elég az ottani felsőoktatáshoz? Amúgy ha félév alatt csináltad meg, csak bementél vizsgázni? Nem elvárás mint itthon hogy lejárd a 4 éved?

2016. aug. 31. 07:37
 5/8 anonim ***** válasza:

GCSE eredmény nem egyenlő az érettségivel, az az A level. És abból is több fajta van. Az egy év alatt letehető AS level szinte a semmi kategóriával egyenlő, a rendes A level két év alatt szerezhető meg.

Csak angol nyelven tanítanak, még GCSE-t se lehet letenni magyar nyelven. Volt rá kezdeményezés, de elbukott.

Inkább az a kérdés hogy minek gondolkodtok a kiutazáson, ha annyira sem beszélitek a nyelvet hogy rá tudjatok keresni, vagy megértsétek egy angol weboldalon a leírtakat. Itt nem az érettségi hiánya a baj fő forrása.

Bocs, de Dunát lehet rekeszteni a kijövő, angolul szinte semmit se beszélő magyarokkal, akik elvárják hogy a már kinn élők segítsenek nekik szállást és munkát találni mert egyedül még egy állás vagy szálláshirdetéssel se boldogulnak. Inkább fektess az andoltanulásba és miután elfogadható szinten beszélitek a nyelvet, azután vágjatok neki a kiutazásnak.

2016. szept. 4. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Már bocs de nem azért írtam ki a kérdést mert semmit sem tudok angolul. És nem az lett volna kint az első dolog,hogy valaki érettségizzen. Ráért volna később(1-2 év, mire az ember még meg is tanulja) is csak tájékozódtam mert neten számomra kevés infót találtamm. Sokkal jobb olyantól kérdezni aki esetleg tapasztalta ezt. Senkitől sem vártam, hogy adjon szállás, munkát, pénzt mert nagyon jól tudom ,hogy a kint élő magyarok így is előszeretettel vágják át saját nemzetüket is.
2016. szept. 5. 07:59
 7/8 anonim ***** válasza:
8%

Ööö, nem kötekedni akarok, de kevés infó van fenn róla a neten?! Ugye viccelsz?

Minden Uni weboldalán le van írva pontosan, hogy milyen A level jegyekkel, feltételekkel lehet hozzájuk jelentkezni, milyen szintű nyelvtudást várnak el, stb. Innen tökéletesen vissza lehet fejteni a közoktatási részét is. Csak rá kell keresni a kulcsszavakra.

Mivel ezt nem tetted meg, sőt rákérdeztél hogy lehet-e magyar nyelven is tanulni idekinn, igen valószínű, hogy a nyelvtudásod a béka feneke alatt van.

Márpedig Angliában angolul beszélnek. Minden normálisan kinn élő és épp ezért angolul jól beszélő magyarnak tele van a kiscipője a segíts elintézni ezt-azt, gyere velem el az orvoshoz időpontot kérni jellegű kérésekkel. Minden egyes alkalommal kénytelen leszel hozzánk fordulni ezzel a szinttel és meg leszel sértődve hogy milyen szemetek a magyarok ha nem segítünk. És hidd el, nem fogunk. Nem fogjuk rád pazarolni az időnket a családunk helyett, nem viszünk be a munkahelyünkre, nem intézünk el helyetted semmit. Miért tennénk? Nem is ismerünk téged! Te pedig egyetlen dolgot fogsz tenni a túlélésedért és azért hogy ne kelljen hazakullognod megszégyenülten, felveszed a kapcsolatot egy olyan magyar vállalkozóval, aki nagyon szívesen segít rajtad. Ad munkát, szerez neked szobát, intézi a hivatalos ügyeidet. És ott fogod kegyetlenül megszívni mert éhbérért leszel dolgoztatva, illegálisan, kiszolgáltatva a "gazdádnak".

Szóval tanulj meg minimum advanced szinten angolul, gyűjts össze minél több pénzt és utána vágj neki a költözésnek.

És ami a legfontosabb tanuld meg elfogadni az építő jellegű kritikát mert nem az az ellenség aki őszintén megmondja az igazat neked.

2016. szept. 6. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Miért te miből gondoltad,hogy ha mennék akkor holnap? Már elvetettük az ötletet de leghamarabb is 1-1,5 múlva mennénk. Szerintem ez elég idő még a tanulásra. Bocsánat,hogy a külföldi oldalak fejtegetése mellett megkérdeztem,hátha hamarabb kapok értelmes választ.Értem én hogy angolul beszélnek de vannak néhol nemzeti iskolák is. Ismétlem,nem ismerem a rendszert, tájékozódom. És már nem azért, nem mindig a nyelvtudáson múlik,hogy valaki éri-e mivan leírva. Néha az itthon rendszereket is nehéz megérteni amíg nem vagy benne. Lásd felsőoktatás, egy középiskolás azt se tudja hogyan működik(hiába van magyarul) pedig hamár benne vagy nem bonyolult annyira. Már nem azért de nem én nem is kérnék ismeretlent,hogy kísérgessen, azért felnőtt ember találja fel magát, akkor is ha kicsit bénázik közben.
2016. szept. 6. 08:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!