Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Nagy probléma ha a lányomat...

Nagy probléma ha a lányomat pár nappal iskolakezdés után íratjuk be?

Figyelt kérdés
Pár napja költöztünk ki a lányommal a páromhoz Németországba. Itt az iskola 12.-én kezdődik el. Még nem volt sok időnk bemenni az önkormányzatra és az iskolába elintézni a dolgokat. Jövőhéten lenne rá alkalmunk. Ez nagy problémát jelenthet? Esetleg nem engedik hogy beírassuk?

2016. szept. 11. 12:47
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

Ezt mar hetekkel ezelott el kellett volna intezni. Honnan tudod hogy egyaltalan fogadjak-e abban az iskolaban amit kineztel? Van-e ures hely, foglalkoznak-e nyelvtudas nelkuli migransokkal, milyen feltetelek vannak, esatobbi.


Hihetetlen milyen emberek vannak, komolyan.

2016. szept. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
8 éve tanulja a németet
2016. szept. 11. 13:38
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Ezt csak az iskolában tudhatod meg. Nagyon nem hiszem hogy baj, de persze nem is ideális.
2016. szept. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"8 éve tanulja a németet"


Nincs jelentosege. Nem anyanyelvi kornyezetben tanult, ugyhogy sanszos hogy az elejen kabe semmit sem fog erteni.


Siman lehet hogy valami kozpontilag kijelolt migransiskolaba fogjak felvenni, raadasul ha jol ertem akkor nem is alsos, tehat valamifele kozepiskolaba kene mennie, ami meg jobban megneheziti a dolgot.


Hanyadikba megy?

2016. szept. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk még a.legnagyobb jóindulattal is azt tudom mondani, nem valószínű hogy olyan szinten tud majd komunikálni, ahogyan kell. Én már 13. éve tanulok németet és kiemelkedően jó vagyik belőle, mégis képes vagyok elveszni nem tankönyvi közegben. Ellenben azzal a nyelvvel, amit egyenesen anyanyelviektől tanultam.


Mennyire szerveztétek ezt meg? Csak kimentetek hogy majd lesz valami vagy valami utánajárás is volt?

2016. szept. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja, én a 3 - as és 5 - ös voltam. Látom hogy nem csak én vagyok ennyi százalékos.
2016. szept. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát én nem tudom ti melyik részen éltek de itt nálunk, az ovit és iskolát 1 évvel a kezdés előtt kell "lefoglalni" mert tele vannak.
2016. szept. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is igaz, amit az előző ír. Pedig ez egy kis városrész, kb. 30 gyerek van összevont csoportban, de másfél évvel korábban be kellett íratnom a lányomat.
2016. szept. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
En 2014 novembereben hoztam ki a a fiamat, es o sem volt elotte beiratva. Irtam nekik egy e-mailt, hogy mit kell csinalnom, ok visszairtak, hogy ha itt a gyerek, szivesen fogadjak, elso nap reggel varjak 7:30-ra sok szeretettel. Es kb ennyi... semmifele integracios iskolaba nem kuldtek, sem masik varosba, pedig egy arva szot sem tudott nemetul. Szoval nem kell mindjart a legrosszabbra gondolni, szerintem fogjak engedni, hogy beirasd. Csak arra figyelj, hogy az elso nap, amikor az iskola kezdodik (azaz ma) akkor mindenkeppen menjetek be, mert ha iskolakoteles, es nem megy, nem jeleztek semmit, indokolni kell, miert nem volt aznap.
2016. szept. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

" Szoval nem kell mindjart a legrosszabbra gondolni,"


dehogynem. Egy csomo varatlan dolog lephet fel egy ilyen valtasnal, ezert kell ezt idoben tisztazni. Holnap kezdodik az iskola Nemetorszagban, egy csomo iskolaban mar egyaltalan nincs hely, de nem volt mar fel eve sem. Altalanos iskolaban korzetesites van, lehet a szomszed utcaban levo iskola egy masik korzethez tartozik, nem csak ugy van hogy bemesz aztan beiratod a neked tetszo iskolaba.


Kozepiskolak meg tanulmanyi eredmeny alapjan vannak, hiaba nezel ki egy gimnaziumot, ott lehet hogy mar par eve tanulnak masodik vagy akar harmadik idegen nyelvet, mas a tananyag..


Nagyvarosokban pedig igenis van integracios iskola, es oda is elozetes felmeres alapjan kerul a gyerek.


Harmadreszt meg jogilag igen necces amit a kedves szulo csinal, ugyanis a gyerek iskolakoteles, azaz holnap reggel iskolaban kell neki lenni, ha nincs az jogilag problema.

2016. szept. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!