Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Az eindhoveni egyetemen...

Az eindhoveni egyetemen (Hollandia) mik a felvételi követelmények vegyészmérnök msc-re?

Figyelt kérdés

Nagyjából megértettem mik a követelmények, csak a következő nem tiszta:

"A Cumulative Grade Point Average (CGPA) of at least 75% of the scale maximum."


Ez azt jelenti, hogy nekem 3,75-ös átlagot kéne bsc-n produkálnom ahhoz, hogy fölvegyenek, vagy csak, hogy egyáltalán szóba álljanak velem? Hisz első félévben, mikor kezdtem majd megszakadtam a tanulásba, 29 kreditet sikerült megcsinálnom és az átlagom is csak 2,97 lett. Itt az egyetemen mindenki azt mondja, hogy ez már teljesítmény, persze én nem így gondoltam, de azért arcon vágott az érzés, hogy azok után, hogy csak azt hallottam magam körül, hogy "milyen jó tanuló vagy", kiderül, hogy amúgy jóval többet kéne produkálni, ahhoz, hogy továbbtanulhassak külföldön.


Meg az meg a másik, hogy vannak szűrők az egyetemen ami ugye azt jelenti, hogy bizonyos tárgyakat bizonyos időre meg kell csinálni legalább elégségesre és idő hiján tényleg néha csak a kettesre telik, mert ráadásul vannak olyan tárgyak amiknek elsőre meg kell lenniük, különben kicsúszok a képzési időből és ha most neki állnék szórakozni azzal, hogy visszautasítom a megajánlott jegyeimet, meg valamiből újra elmegyek vizsgázni, mikor már egyszer megvolt a kettes, akkor nem csak mégjobban kifulladnék, hanem az egyetemi létemet is kockáztatnám.


Nincs erre valami jó megoldás? Vagy nincs véletlenül valami másik opció, hogy mondjuk a diplomát meg a szakdolgozatot nézik vagy valami ilyesmi és nem pedig az átlagot? (mondjuk mint érettséginél a duplázás)



2016. szept. 22. 10:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez a cgpa pontozás ez mindehol más, mert ugye a jegyadási rendszer is más. Pl. itt van ez a kalkulátor: [link]


De hát Magyarországon nem ilyen betűs pontozás van, meg egyébként is a betűk különböző százalékokat jelenthetnek. Szerintem ilyen estben, ha valaki más rendszerből jön át, átszámolják valamilyen módon. Pl. nekem is átszámolták az Erdélyben 10-es lineáris skálán kapott átlagaimat magyar osztályzás szerinti 5-ösbe - bár azt fene tudja, hogyan, mert nem lenne helyes a 2-vel osztás.


Amúgy meg szerintem a titkárságon kellene érdeklődni első fázisban, ahova küldöd majd a dokumentumokat, hogy hogyan számítják át, és miket vesznek figyelembe.

2016. okt. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!