Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kémia szak-kémia alapok...

Kémia szak-kémia alapok nélkül! Bírható?

Figyelt kérdés

beírtam a kémia szakot. ha csak oda vesznek fel, akkor bírnom fogom? szóval előről kezdik az anyagot?

szorgalmas vagyok. matekot nagyon szeretem. a kémiával sincs bajom, csak nem tanultam utolsó 2 évben. ez gond lehet?

mivel nem követelmény az érettségi, ezért gondolom előről kezdik. igazam van?



2015. ápr. 28. 21:59
 1/8 A kérdező kommentje:
a nyáron persze rákészülnék. de érdekelne, hogy aki kémia érettségi nélkül megy, azt nagy eséllyel vágják ki?
2015. ápr. 28. 22:01
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Legelőlről nem tudják kezdeni, kénytelenek valamit feltételezni és azt is, hogy csak fel kell eleveníteni a ismereteket. Úgyhogy kénytelen leszel tanulni.
2015. ápr. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Kémia szakra nem kell kémia érettségi?
2015. ápr. 29. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
írtam, hogy nem kell kémia érettségi. én is furcsállom, de mivel ilyen elcseszett a rendszer, nem csodálom.
2015. ápr. 29. 06:19
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Felvesznek mindenkit, mert kell a hallgató, de kell az emelt(!) érettségi szintű tudás, azt már nem tanítják újra. Néhány egyetemen és szakon vannak ugyan felzárkóztató kurzusok a középiskolai hiányok pótlására, de vele párhuzamosan már mennek azok a tárgyak, ahol építenek erre a tudásra, tehát pár bukás borítékolható. A kreditrendszer miatt ez nem jelenti feltétlenül az egyetemről való "kirúgást", de valószínűleg 5 év alatt nem lesz meg az összes vizsgád.
2015. ápr. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]


Ez pl a debreceni kémia szak tanterve és tárgyleírásai. Van ilyen tárgy, ami általános kémia néven fut, kb elkezdi az atomoktól, meg a modellektől, persze bővebben mint a középsuliban, de nem árt, ha van valami alaptudásod. Érdemes lenne felfrissíteni a tudásod, esetleg külön tanár fel tud készíteni.

2015. ápr. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet bírni, ha a nyári szünetet rászenteled. Töltsed le a a tantervet, nézzed meg melyik tantárgy okozhat problémát, ezeknek szerezzed be a tematikáját és kezdjed el tanulni az első pár óra témájához szükséges tudnivalókat. Persze az is jó lehet, ha beszerzel gimnáziumi kémia könyveket és azokat gyúrod napi 3-4 órában. Csak arra vigyázz, hogy kémia tudás mellett mást is megkövetelnek, így ne csak ebből készülj.
2015. ápr. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszi.

amúgy más szakoknál is tapasztalom, pl élelmiszermérnökön elfogadják az angol érettségit??

meg ilyen dolgok.

2015. ápr. 30. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!