Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Melyik országban lenne érdemes...

Melyik országban lenne érdemes továbbtanulnom és hogyan oldjam meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

19 éves vagyok, és nemsokára végzek a gimnáziumban, nemzetközi érettségi szakon. Külföldön szeretnék továbbtanulni geológia, földtudományi vagy környezettudományi és katasztrófavédelmi szakokon. Olyan egyetemre szeretnék menni, ahol ha lehetséges angolul tanuljak és ne érettségi alapján döntsék el a felvételit, mert nincs 2 vagy 3 tudományos tárgyam emelt szinten csak 1 emelt és 1 közép szinten. Így Skócia eleve szinte esélytelen nem hiszem hogy meg lehetne oldani. Szívesen mennék angol, olasz, német vagy francia nyelvterületre ( ezeket a nyelveket beszélem). Elsősorban ingyenes vagy alacsony tandíjú helyekre szeretnék menni. Köszönöm a válaszokat.


UI.: Utána néztem az interneten, személyes véleményekre vagyok kíváncsi kinn tanulóktól.



2016. okt. 5. 09:01
 1/9 anonim ***** válasza:
14%
Anglia, Írország, Skócia ki esik, mert itt se nem ingyenes, se nem alacsony tandíjú az oktatás.
2016. okt. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mindenutt erettsegi alapjan dontik el a felvetelt.
2016. okt. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, azt tudom hogy Skóciában az első diplomát az állam fizeti ergo ingyen van csak regisztrálni kell. Utolsó, mindenhol nézik de van ahol nem ez dönt, pl Ausztriaban felvételit kell írni, egyik ismerősöm is oda készül és nem számít hogy nem tanulja a tárgyat amiből felvételizik.
2016. okt. 5. 18:34
 4/9 BiTOPro97 ***** válasza:
Meg kell nézni az ösztöndíj programokat Európa szerte, a "global warming", és az ez miatti tengervíz színt növekedés félelme miatti egyre több helyen van ilyen képzés, és létszám növelés sok egyetemen.
2016. okt. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 BiTOPro97 ***** válasza:
Ausztriában van olyan is, meg ilyen is, és még emilyen is. ;)
2016. okt. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 BiTOPro97 ***** válasza:
De van Hollandiában is angol és német nyelvű is, és tudtommal őszdíjas képzés is. - viszont Hollandiában holland nyelvet is tanítanak közben az egyetemen.
2016. okt. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Franciaországban alacsonyak a tandijak. Én Olaszországban tanulok, 150 eurot fizetek az orvosin, a család anyagi helyzete szerint számolják ki a tandijat. Ezek a szakok nagyon jók és az is jó, hogy ennyi nyelvet beszélsz. Olaszországban nem nézik a magyar érettségit, csak annyira, hogy legyen meg, amugy meg felvételi van egy két karra, de azon kivül csak jelentkezni kell. Ha geologia, akkor parmat, milanot és camerinot ajánlom. Meg ugy általában középolaszországi egyetemeket. Itt most nagyon nagy pénzek vannak ezekben a földtani kutatásokaban.

Ìrj, ha bármiben segithetek. :)

Sok sikert!

2016. okt. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 BiTOPro97 ***** válasza:
Olaszoknál ráadásul, mint tudod pont a földrengések miatt. ;)
2016. okt. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszokat
2016. okt. 22. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!