Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Kémia szakon megéri külföldön...

Kémia szakon megéri külföldön tanulni? (Anglia)

Figyelt kérdés

2016. okt. 8. 12:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Most Anglia vagy Skócia..?

Egyébként mik a céljaid?

2016. okt. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nos, tudtommal Skócia Angliában van.

A célom? Elszabadulni a világ ezen részéről. Ezért érdekelne, hogy mi a helyzet ezzel a szakkal ott (de biosz is ugyanúgy jó). De nincsenek túl nagy ambícióim (ezeket a tárgyakat vagyok képes érdeklődéssel tanulni, igazából csak ennyi a "titok", nem pedig valami nagy cél) és a gimit sem most fejeztem be már. :/ És nem tudom, hogy így fel-e vennének.

Skóciai egyetemeket néztem elsősorban, Pl. Aberdeennél azt írja: 75% minimum overall a jegyekre. Ahm...ez mit takar? Gondolom átlag(?). Máshol, pl. Glasgow az már 85%. Meg az angol nyelv ismerete.

Most csak érdeklődök. Sajnos a lehetőségeket magam sem ismerem.

2016. okt. 8. 12:34
 3/8 anonim ***** válasza:
Skócia nem Angliában van, hanem az Egyesült Királyságban és azon belül Nagy Britanniában, Anglia felett északon.
2016. okt. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nos, akkor nem ott. Mindegy, nem ez a kérdés.
2016. okt. 8. 13:15
 5/8 anonim ***** válasza:
Szaktól függetlenül, alapból megéri külföldön tanulni. Főleg az Egyesült Királyságban.
2016. okt. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az oké. Gondolom tananyag olyan sokban nem különbözik a hazaitól. Inkább a tanítási módszertől tartok. Pl. nálunk csak elég volt mindent bemagolni és írattak egy röpit, aztán kész. Nem is kísérleteztünk, stb.

De ott hallottam rengeteg esszét kell írni, csoportos munka van, meg még isten tudja. Szóval arra is kíváncsi lennék, hogy aki mondjuk ingerszegény közegből kerül oda, az mennyire képes ebbe belerázódni. Illetve...hát azt sem lenne rossz tudni, hogy mennyire más az oktatás és számonkérés módja...ha egyáltalán más. :)


Amúgy igen, UK, valamiért Angliát az egész szigetre (országra) értettem, ezért vettem bele Skóciát. :D Bocs, ha ezzel megsértettem valakit.

2016. okt. 9. 15:01
 7/8 anonim ***** válasza:

Én Skóciában járok egyetemre. Hála az égnek, itt a magolással semmire se mész. Itt inkább az a lényeg, hogy megtanulj gondolkodni és az ismereteid birtokában képes legyél adott problémákat megoldani, kérdéseket feldolgozni.

Bár én egy társadalom tudományi szakon vagyok, a másodéves lakótársam kémiát tanul. Nekem az a benyomásom, hogy elég sokat kell bent lennie az egyetemen, főleg laborban. Mellette még elég gyakran kell 'lab reportokat' írnia, ami azért időbe telik. De a terhelés nem vészes, ha értelmes vagy akkor simán meg lehet birkózni vele.

2016. okt. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Na az jól hangzik, azt hiszem. Köszi.
2016. okt. 9. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!